Predsjednik Vujanović iskazao je zadovoljstvo bliskim i sadržajnim odnosima Crne Gore i BiH, karakterišući ih dobrim primjerom dobrosusjedstva u regionu i vrijednim doprinosom snaženju njegove stabilnosti. Ukazao je da intenzivan politički dijalog snažno podstiče saradnju u svim oblastima a posebno u sferi ekonomije. Naglasio je potrebu izgradnje adekvatnog energetskog i saobraćajnog infrastrukturnog povezivanja dvije države, za što postoje mogućnosti i unutar Berlinskog procesa. Saopštio je uvjerenje da će diplomatska misija u Crnoj Gori ambasadora Radovanovića doprinijeti daljem jačanju odnosa između dvije države.
Ambasador Radovanović saglasio se da postoji prostor za dalje unapređenje saradnje između Crne Gore i BiH, iskazujući spremnost da svoju diplomatsku misiju posvetiti tom cilju.
Predsjednik Vujanović je odnose dvije države ocijenio prijateljskim, sa saradnjom koju treba unapređivati u brojnim oblastima, posebno u sferi ekonomije. Saopštio je potrebu inteziviranja rada na zaključivanju međudržavnih ugovora koji bi podstakli i regulisali saradnju, te u tom smislu što skorijeg potpisivanja ugovora o saradnji u oblasti turizma, nauke i poljoprivrede. U ovim oblastima postoji mogućnost saradnje pa treba što skorije usaglasiti međudržavne ugovore. Konstatovao da je neophodno organizovati biznis forume koji bi doprinijeli obostrano boljem upoznavanju mogućnosti za saradnju privrednika. U tom smislu iskazao je poseban značaj otvaranja Počasnog konzulata Crne Gore u Limi i angažovanja počasnog konzula prof.dr. Mila Božovića Granadosa koji je porijeklom iz Crne Gore i koji je dekan građevninskog fakulteta u Limi.
Ambasadorka Hererra se saglasila da dvije države iako geografski udaljene imaju mogućnost za unapređenje ekonomske saradnje, saopštavajući spremnost da svoju diplomatsku misiju posveti tom cilju.
Predsjednik je iskazao zadovoljstvo dobrim i sadržajnim odnosima Crne Gore i Japana. Saopštio je visoko poštovanje Crne Gore za podršku Japana brojnim državnim i lokalnim projektima koji su bili u funkciji saradnje dvije države ali i poštovanja potreba u Crnoj Gori. Ukazao je na mogućnosti snaženja ekonomske saradnje, ocijenjujući da je privatizacija ‘’Daido Metala’’ u Kotoru odlična preporuka japanskim kompanijama da investiraju u Crnoj Gori i kreiraju partnerstva. Konstatovao brojne mogućnosti za unapređenje saradnje u nauci, obrazovanju i kulturi.
Ambasador Maruyama saglasio se sa ocjenom da je između dvije države ostvarena kvalitetna saradnja u brojnim oblastima. Iskazao je spremnost da svojom misijom doprinese unapređenju ukupnih odnosa.