Pobjeda Borusije, kiks Bajera

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobijedili su danas na svom terenu ekipu Hamburga sa 2:0 u utakmici 22. kola njemačke Bundeslige.

Borusija je povela u 49. minutu, a strijelac je bio Miši Bačuaji, dok je konačan rezultat postavio Mario Gece u 92. minutu.

Borusija je upisala desetu pobjedu od početka šampionata i sada je treća na tabeli sa 37 bodova. Na drugoj strani, Hamburg na pretposljednjem, 17. mjestu sa 20 bodova manje.

Fudbaleri Ajntrahta pobijedili su na svom terenu Keln sa 4:2.

Strijelci za Ajntraht bili su Ante Rebić, Marko Rus, Simon Falate i Marijus Volf, dok je oba pogotka za Keln postigao Simon Terode.

Ajntraht je na četvrtom mjestu na tabeli Bundeslige sa 26 bodova, dok je Keln poslije 15. poraza i dalje posljednji sa samo 13 osvojenih bodova.

Fudbaleri Ajntrahta u narednom kolu dočekuju Lajpcig, a Keln ekipu Hanovera.

Hofenhajm je istim rezultatom, 4:2, slavio protiv Majnca na svom terenu. Ekipa Hofenhajma sada je osma na tabeli sa 31 bodom, dok je Majnc 16. sa 20.

Fudbaleri Herte su u gostima pobijedili Bajer Leverkuzen sa 2:0, dok je Hanover na domaćem terenu savladao Frajburg sa 2:1.