Ubjedljiv poraz Budućnosti u Skoplju

Rukometašice Budućnosti poražene su danas u Skoplju od Vardara 31:24 (19:8), u utakmici trećeg kola Glavne runde Lige šampiona.

To je drugi poraz podgoričkog tima u Glavnoj rundi, nakon što je u gostima izgubio i od mađarskog Ferencvaroša 34:26.

Upisao je i trijumf pred svojim navijačima protiv njemačkog Tiringera 29:21.

Lider grupe opravdao je ulogu favorita i novom pobjedom zadržao maksimalan učinak u dosadašnjem dijelu Lige šampiona.

Domaćin je, nakon što je Budućnost u petom minutu posljednji put izjednačila (2:2), serijom od tri uzastopna gola poveo 5:2, a prednost je do poluvremena uvećao na 11 golova. Razlika je iznosila i 12 pogodaka.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Andrea Penezić sa osam, dok su po četiri gola postigle Dragana Cvijić i Polina Kuznjecova.

U podgoričkom timu Tatjana Brnović postigla je šest, a gol manje Đurđina Jauković.

Budućnost će u narednom kolu, 24. februara, ugostiti Ferencvaroš.