Pet golova u mreži Evertona

Ekipa Arsenala deklasirala je Everton u posljednjem subotnjem meču 26. kola Premijer lige – 5:1 (4:0).
b92Izvor

Tobdžije su krenule silovito na Emirejtsu, pa je već posle nepunih dvadeset minuta igre pitanje pobjednika već bilo riješeno, a blistao je Aron Ramzi postigavši het-trik.

Velšanin je već u šestom minutu otvorio seriju pogodaka na asistenciju novajlije Henrika Mhitarjana, da bi već u 14. Loran Košelni duplirao vođstvo domaćih.

Nastavio je londonski tim u istom ritmu, Ramzi u 19. minutu postiže svoj drugi pogodak, a, još jedan debitant, 60 miliona eura plaćeni Pjer-Emerik Obamejang stavlja tačku na nevjerovatno prvo poluvrijeme svog tima u 37.

Očekivano, tempo meča bio je nešto slabiji u nastavku, ali daleko od toga da nije uzbuđenja. Gosti iz Liverpula uspjeli su da smanje zaostatak u 64. minutu preko Danijela Kalverta-Levina, ali je to bila slaba utjeha za Sema Olerdajsa koji neće po lijepom pamtiti svoj 500. meč u najjačoj britanskoj ligi.

Konačan rezultat postavlja Ramzi deset minuta kasnije, kompletiravši het-trik, posle novog dobrog dodavanja Mhitarjana.