Budućnost demolirala Tiringer

Rukometašice Budućnosti pobijedile su večeras u Podgorici ekipu Tiringera 29:21(15:12), u utakmici drugog kola Glavne runde Lige šampiona.

To je prvi trijumf Budućnosti u drugoj fazi takmičenja, nakon što je na startu Glavne runde poražena od Ferencvaroša 34:26.

Podgorički tim tokom cijelog meča bio je u vođstvu, koje je sredinom prvog poluvremena iznosila šest golova.

Njemački vicešampion je početkom drugog poluvremena uspio da zaostatak smanji, ali je domaćin do polovine drugog dijela vratila prednost na deset golova i praktićno riješio sve dileme.

Najefikasnija u pobjedničkom timu, na čijem se golu istakla Darli Zogbi De Paula, bila je Đurđina Malović sa sedam, Milena Raičević postigla je šest, dok su po gol manje postigle Đurđina Jauković i Itana Grbić.

U njemaačkom timu najbolja je bila Iveta Luzumova sa osam pogodaka.

Za sjutra zakazani su dueli Bitighajma i Vardara, odnosno Meca i Ferencvaroša.