"Ako je Tužilaštvo moglo da optuži obične građane u slučaju napada na novinarku Lakić za davanje lažnog iskaza, jer je sud u pravosnažnoj presudi tako kvalifikovao njihove iskaze pred sudom, onda je u obavezi da hitno reaguje na već podnesenu krivičnu prijavu protiv Ivana Brajovića i ostalih svjedoka koji su, kako sud navodi u pravosnažnoj presudi, govorili neistine i pokušali da obmanu sud u cilju zaštite optuženog funkcionera SD-a za zloupotrebu službenog položaja u produženom trajanju. Samo takvim, hitnim procesuiranjem, potvrdiće da zakon jednako važi za običnog građanina i Ivana Brajovića, predsjednika Skupštine", ističe se u saopštenju SDP-a.
Kako se dodaje, nivo urušenosti Skupštine Crne Gore najbolje pokazuje činjenica da njenom predsjedniku ni sud ne vjeruje kao svjedoku i što je tragičnije i poraznije, dokazao da je predsjednik Skupštine pokušao da obmane sud u cilju zaštite svog stranačkog kolege od odgovornosti za počinjeno krivično djelo visoke korupcije.
-Ivan Brajović je uz Svetozara Marovića jedini predsjednik Skupštine za koga je sud utvrdio da ne govori istinu. Brajović je, kako u pravosnažnoj presudi tvrdi sud, pokušao obmanuti sud i sakriti da je novcem ministarstva na čijem je čelu bio finansirana partija na čije je čelo doveden. Umjesto najuglednijih ljudi, danas na čelu Skupštine imamo osobu koju sud ne uvažava ni kao kredibilnog svjedoka kome se može vjerovati, a ne kao predsjednika Skupštine- navodi se u saopštenju.
Iz SDP-a pozivaju Agenciju za sprječavanje korupcije da "konačno pokrene postupak povodom pravosnažno dokazanog nezakonitog finansiranja jednog političkog subjekta".
-Neka ne misle da javnost ne vidi da pokušavaju svojim nečinjenjem da ovaj postupak dovedu do zakonskog zastarijevanja. Sada imaju pravosnažnu presudu da se novcem poreskih obveznika nezakonito finansirala partija Ivana Brajovića. Nakon „Limenke“, „Petlje“, prepisivačkog skandala i najnovijeg slučaja „Berane – direktor škole Gargović“ ostalo je samo da Ivan Brajović optuži sud da ima nešto protiv njegove partije. Deset miliona u slučaju Limenka, više desetina miliona u slučaju Petlja, presuđeni slučaj Ramada i najnoviji slučaj u Beranama jasno potvrđuju da je djelovanje ove političke grupacije nanijelo štetu građanima i državi Crnoj Gori u iznosu od nekoliko desetina miliona eura- zaključuje se u saopštenju.