Perfektni Aleksa Popović vodio Lovćen do pobjede protiv Borca

Lovćen je slavio protiv Čačana rezultatom 82:78 i tako se vratio u igru za mjesto na fajnal-foru Druge ABA lige.

Doubledouble.rsIzvor

Pred nešto više od 1,000 navijača u “Sportskom centru” na Cetinju, Lovćen je pobijedio Borac rezultatom 82:78 i tako se vratio u igru za četvrto mjesto u Drugoj ABA ligi.

Domaći su bolje otvorili utakmicu i već u prvoj četvrtini stigli do 9 poena prednosti(22:13), ali zahvaljujući Nemanji Todoroviću i Nikoli Pešakoviću, Borac je brzo uzvratio i već do sredine drugog perioda preokrenuo rezultat, a na poluvremenu je na semaforu pisalo 38:46.

Lovćen je na krilima Alekse Popovića odlično otvorio drugo poluvreme. Nekadašnji kapiten Budućnosti je ubacio 10 poena na startu treće četvrtine, od toga dvije trojke, tako da je susret vraćen u egal. Neizvjesno je bilo do samoga kraja. Gosti su u posljednjoj minuti imali i tri poena prednosti(74:77), ali posle tajm-auta Dragana Radovića, Nikola Korać je ubacio dva slobodna bacanja, a onda je poentirao i Mašan Vrbica nakon što je Pešaković izgubio loptu, pa su domaći poveli 78:77. Nakon minute odmora koju je zvao Raško Bojić, loptu je izgubio Ilija Đoković i tako je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi je bio Aleksa Popović sa 27 poena(9/13 za 2 poena, 2/2 za tri poena), a istakao se i Draško Albijanić sa 17 poena. Najbolji u redovima Borca je bio Nikola Pešaković sa 20 poena, dok je 14 dodao Marko Stojadinović.