Razigrani Parižani – Osam u mreži Dižona

Fudbaleri Pari Sen Žermena ostvarili su najubjedljiviju pobjedu u posljednjih nekoliko godina, deklasirali su Dižon 8:0, u 21. kolu Lige 1.

Meč je bio riješen već u prvih 20 minuta kada je goste razbio Anhel di Marija sa dva gola i asistencijom za Edinsona Kavanija.

Međutim, to je samo otvorili apetit "svecima" koji su u nastavku bez pardona gazili nesrećne goste.

Najskuplji fudbaler svih vremena Nejmar da Silva je postigao četiri gola, a u strijelce se upisao i drugi najskuplji igrač Kilijan Mbape, upravo na proigravanje Brazilca.

Fudbaleri Olimpik Liona pobijedili su Gengan 2:0 na gostovanju i preuzeli drugu poziciju na tabeli.

Lion je golovima Fekira u prvom i Auara u drugom poluvremenu iskoristio remi Monaka sa Nicom (2:2) u utorak i postao prvi pratilac lidera PSŽ.

Sjajnu seriju rezultata nastavio je posljednjeplasirani Mec koji je sa neočekivano ubjedljivih 3:0 savladao Sent Etjen.

Mec je pobijedio treći put u posljednja četiri kola pa se vratio u igru za opstanak, jer je sada na šest bodova od sigurne zone.

Iz zone ispadanja pobjegao je Anže trijumfom nad direktnim konkurentom Troa sa 3:1, a slavio je i Ren sa 2:1 u Lilu, koji je takođe na granici zone ispadanja.

Pobjednika nije bilo u Amijenu i Tuluzu.