Lavovi ispuštili pobjedu, Makedonija sa golom razlike do prvog mjesta u grupi

Nakon premijere i potopa od Njemačke, nismo uspjeli da popravimo utisak. Crna Gora pretrpjela je još jedan poraz na Evropskom prvenstvu, ovog puta od selekcije Makedonije.
Luka Đurić
Luka ĐurićAutor

Nije ovo bio jači protivnik, nije ovo bila nadigrana naša selekcija, ovo je bio drastičan pad u igri i ispuštena pobjeda. Bili smo bolji gotovo čitav meč, od prvog minuta smo pokazali zube i stavili do znanja da iz arene u Zagrebu nećemo izaći bez borbe. To se i isplatilo u prvom poluvremenu. Čavor je blistao i nosio ekipu i uz Grbovića rješavao kritične trenutke. Stizali smo na plus tri, ali uz mali pad i malo sreće Makedonaca na odmor smo otišli samo sa jednim golom prednosti.

Drugi dio meča smo takođe otvorili jako, ponovo nisu Makedonci imali rješenja za duo Čavor - Grbović, pogađali smo i preko Grbovića i Ševaljevića i činilo se da ćemo sigurno privesti meč kraju.

ehf-3

I onda pad.

Žurili smo sa napadima, šutirali sa daljine bez potrebe, pravili neobjašnjive rupe u odbrani i sve je to dovelo do toga da Makedonija za svega nekoliko minuta napravi potpuni preokret i stigla do četiri gola prednosti. Ovom preokretu najviše je pomogao raspoloženi Lazarov i iskusni Stoilov koji je preko par simulacija uspio da izbori igrača više za svoju ekipu.

Više puta je selektor naših momaka na taktičkim pauzama zahtijevao da se igra raširi i da se aktiviraju krila ali to nismo uspjeli da pretočimo u djelo. Gotovo čitav meč smo odigrali bez napada sa krilnih pozicija. U posljednjih 7 minuta meča smo uspjeli da vratimo rezultatsku neizvjesnost ali najbolje što smo mogli je konačnih 28:29.

ehf-2

Ipak, imamo još jednu šansu. Slovenija je večeras u drugom meču C grupe remizirala sa Njemačkom 25:25, te ćemo sa Slovencima igrati za prolaz.

Nakon dva odigrana kola Makedonija je prva u grupi sa četri boda, a jedan manje ima Njemačka. Slovenija drži treće mjesto sa jednim bodom, dok nama pripada posljednje mjesto sa nula osvojenih poena.

Tok meča:

60' Smanjujemo na kraju ali nije dovoljno. Miloš Božović za 28:29. Crna Gora gubi i drugi meč.

60' Cepelin za Anđelića. Sjajna odbrana Ristovskog. 27:29

59' Isključenje i na drugoj strani.

59' Nakon dobrog napada pogađa FIlip Lazarov 27:29

58' Novo isljučenje. Crveni karton za Vuka Lazovića. U finišu meča sa igračem manje.

57' Izborio je Anđelić sedmerac. Pogađa Ševaljević 27:28

56' Imali smo priliku da izjednačimo ali Anđeliću je ispala lopta. Kažnjava Mirkulovski iz kontre 26:28

55' Faul u napadu Makedonaca. Anđelić sa poda, stižemo na minus jedan 26:27

54' Igra se brzo, gol za golom ali i dalje smo u igru. Pogađaju Lazarov i Vujović 25:27

54' Griješe Makedonci, trči Vujović u kontru, ide sam do kraja i pogađa 24:26

53' Diže se Čavor i postiže njegov šesti pogodak Čavora 23:26

52' Božović isključen a Lazarov trese mrežu 22:26

51' Nova solo akcija Stevana Vujovića 22:25

50' Mirkulovski pogađa ponovo za plus četiri 21:25

49' Konačno dajemo gol. Stevan Vujović za 21:24

48' Novu prečku pogađa Božović. Prazan gol Crne Gore i sigurna kontra Makedonije. Manaskov za najveću prednost na meču 20:24

47' Novi cepelin, ovog puta koristi ga Lazarov. Idu Makedonci na plus tri 20:23

46' Idu Makedonci opet na plus dva, pogađa Kuzmanovski 20:22. Dva minuta kazne za Lipovnu.

45' Nova odbrana Mijatovića, evo prilike za izjednačenje. Diže se Lipovina, ali ne pogađa. Prestup Vujovića.

45' Otvara se Grbović. Stiže lopta do njega i koristi zicer 20:21

44' Isključenje i za Makedoniju. Taleski ide van terena na dva minuta.

43' Protraćili smo još jedan napad. Kontra Makedonije, Kuzmanovski pogađa kroz naša tri igrača 19:21. Pejović takođe isključen, ponovo smo sa dva igrača manje.

43' Manaskov pogađa uz mnogo sreće. Preokreće Makedonija 19:20

42' Novo isključenje, Grbović ide vani na dva minuta.

41' Ševaljević za zaborav. Sa druge strane pogađa Kuzmanovski probija našu odbranu i pogađa 19:19

40' Lobuje Taleski našeg golmana i smanjuje na 19:18

39' Dobar napad, ponovo pogađa Božović. Njegov drugi gol 19:17

39' Novi sedmerac za Makedonce. Manaskov šutira i smanjuje prednost Crne Gore 18:17

38' Prolazi Božović i postiže njegov prvi pogodak. Idemo opet na plus dva 18:16

36' Crna Gora kompletna. Diže se Božović ali pogađa Stativu. Sa druge strane faul u napadu. Malo sporiji tempo posljednjih par minuta.

35' Kuzmanovski pogađa uz malo sreće. Njego drugi pogodak 17:16

34' Novo isključenje, izlazi Marković. Crna Gora sa dva igrača manje. Lazarov šutira sa penala ali brani Simić.

33' Diže se Lazarov ali brani Mijatović nakon dobrog bloka Božovića. Sa druge strane griješe i Lavovi.

32' Neoprezan Pejović, dva minuta sa igračem manje.

31' Nova asistencija Čavora za Grbovića koji je fauliran. Ševaljević siguran sa sedmerca 17:15

Kraj prvog poluvremena, nakon pauze Lavovi imaju prvi napad i igrača više

30' Čavor za Grbovića koji pogađa 16:15

30' Novo isključenje Manaskov ide na dva minuta.

30' Kažnjavaju Makedonci naše greške i sa igračem majne stižu do izjednačenja. 15:15

29' Sjajna odbrana Mijatovića, ponovo prazan gol ali ponovo griješi Božović.

28' Nova odbrana Mijatovića. Sa druge strane novo isključenje, na klupu ide Nikola Markoviski. Ponovo imamo igrača više. Griješi Božović.

27' Vasko Ševaljević siguran sa penala 15:14

26' Velika rupa u odbrani. Lak pogodak za Kuzmanovskog 14:14

26' Nije prošao zepelin. Prazan gol makedonaca, šutira Mijatović i pogađa! Nova prednost za Crnu Goru 14:13

25' Jonkovski izlazi na dva minuta. Crna Gora sa igračem više. Diže se ponovo Čavor, novi pogodak za novo izjednačenje 13:13

23' Sjajna odbrana, skida zicer Mijatović, ali griješe i Lavovi u napadu. Nakon dobrog driblinga kažnjava Mirkolovski 12:13

22' Pasivan napad. Diže se Čavor. Nova bomba! 12:12

22' Loše smo se vratili nakon pogodka. Markovski trese mrežu 11:12

21' Poravnava Vujović 11:11

21' Nova kontra Makedonaca. Manaskov preokreće meč 10:11

20' Gube loptu Lavovi, kontra za Makedoniju. Pogađa Georgijevski. Izjednačenje 10:10

20' Lazarov diže na cepelin. Pogađa Taleski 10:9

19' Vujović kruniše odličnu akciju. Rezultat 10:8

17' Pogađa Božović prečku. Napad za Makedoniju, lopta za Stojilova koji je faulira. Sviran sedmerac. Pogađa Lazarov i smanjuje na jedan razlike 9:8

16' Dobar napad za Makedoniju, Stojilov jedan na jedan, i pogađa 9:7

15' Nezaustavljivi Čavor. Njegov treći pogodak iz tri pokušaja 9:6

14' Smanjuje Mirkulovski. 8:6

14' Brani Simić evo prilike da odemo na plus tri. Ponovo siguran Grbović na asistenciju Čavora 8:5

12' Dobra akcija, Čavor za Grbovića koji pgađa 7:5

11' Fuliran Mirkolovski, sviran sedmerac. Šutira Lazarov i pogađa ods tative 6:5

10' Ponovo kradu loptu Lavovi. Nakon brze kontre pogađa Stevan Vujović. Dva gola prednosti 6:4

9' Griješe Makedonci, evo prilike da prvi put povedemo. Bomba Čavora. Njegov drugi pogodak 5:4

8' Krade Vujović loptu, krećemo u brzu kontru, pgađa Vujović za izjednačenje 4:4

7' Bomba Boža Anđelića za 3:4

6' Lavovi griješe u napadu, kažnjava Peševski 2:4

5' Pogađaju Makedonci, Čavor isključen na dva minuta. 2:3

4' Stže izjednačenje, Lasica sa linije za 2:2

4' Dobra solo akcija Stefana Čavora. Prvi pogodak za Crnu Goru 1:2

3' Bježi Lazarov i duplira vođstvo Makedonaca 0:2

2' Grbović stiže do lopte i pogađa. Poništen gol zbog prestupa. Rezultat ostaje isti.

2' Otvaraju Makedonci pogotkom, 0:1

Premijera nije prošla slavno, težak poraz od njemačke ali sada imamo priliku da ispravimo greške protiv Makedonije koja je iznenadila Sloveniju i ''zakomplikovala'' situaciju u našoj grupi.

Lavovima se večeras pridružuje i golman Nebojša simić koji se oporavio od povrede dok Makedonci igraju u standardnom sastavu. U drugom meču naše grupe Njemačka je upisala drugu pobjedu, ovog puta nad Slovenijom.

(foto: EHF EURO Tvitter)