Video tehnologija “ukrala” pobjedu Sloveniji nad prvakom Evrope

Nevjerovatan rasplet u završnici meča Njemačke i Slovenije u C grupi Evropskog prvenstva u Hrvatskoj i neriješen rezultat 25:25.

Izabranici Veselina Vujovića bili su na pragu velikog trijumfa jer su tri sekunde prije kraja poveli pogotkom Blaža Janca.

Međutim, potom je Blaž Blagotinšek spriječio Njemce da izvedu loptu sa centra, što su sudije konstatovale tek nakon višeminutnog gledanja snimka i dosudile sedmerac “pancerima”, koji je u gol pretvorio Rihman.

Slovenija je vodila tokom praktično cijele utakmice, na poluvremenu imala i pet golova viška, ali su Njemci u nastavku, istina uz pomoć sudija, uspjeli da se vrate u meč i na kraju na opisan način izbjegnu poraz.

Zarabec je postigao pet, Mačkovšek, Janc i Blagotinšek po četiri gola za Sloveniju. Sa druge strane sedam pogodaka Genshajmera.

Njemci poslije dva kola imaju tri boda, a Slovenci jedan, pred duel Crne Gore i Makedonije, koji će početi u 20.30 sati.​