Preokret Barse na "Anoeti"

Fudbaleri Barselone pobijedili su u gostima poslije preokreta Real Sosijedad sa 4:2 u posljednjoj nedjeljnoj utakmici 19. kola španske LaLige.
Sportski portaliIzvor

Utakmica na stadionu Anoeta igrana je po jakoj kiši, ali to nije spriječilo igrače da prirede dobro izdanje. Viđeno je čak šest golova i gotovo svi su bili vrlo efikasni.

Real Sosijedad je poslije nešto više od pola sata igre imao dva gola prednosti, a strijelci su bili Vilijan Hose u 11. minutu i Huanmi u 34.

Katalonski klub je u 39. minutu preko Paulinja smanjili zaostatak, a potom je Luis Suares u 50. sjajnom parabolom sa ivice šenaesterca donio izjednačenje.

Urugvajac je 11 minuta kasnije preokrenuo rezultat, da bi Lionel Mesi sjajnim šutem iz slobodnog udarca u 85. sa oko 25 metara postavio konačnih 4:2.

Barselona je tako zadržala devet bodova prednosti na liderskom mjestu LaLige u odnosu na Atletiko Madrid, dok je Real Sosijedad 15. sa 23.