Bornmutov istorijski trijumf

Fudbaleri Arsenala poraženi su na gostovanju od Bornumta sa 2:1, u 23. kolu Premijer lige. Domaći fudbaleri došli su do preokreta u drugom poluvremenu, pošto su do 52. minuta gubili.
Sportski portaliIzvor

Hektor Beljerin bio je strijelac za Arsenal, ali gosti nijesu umjeli da zadrže prednost.

Nije ekipa Arsena Vengera izgledala dobro na terenu i može se reći da je Bornmut usljed veće želje došao zasluženo do pobjede.

Izabranici Edija Haua do izjednačenja dolaze u 74. minutu. Mouse i Frejser su kombinovali na desnoj strani, Frejser je potom poslao loptu u kazneni prostor, a Vilson iskoristio veliku grešku Čeha.

Samo četiri minuta kasnije Vilson se našao u ulozi asistenta. Napadač domaćih lijepo je spustio loptu Džordanu Aibu, a ovaj snažnim udarcem savladao golmana Arsenala.

Ekipa Arsena Vengera nalazi su lošoj situaciji, pošto zauzimaju sedmo mjesto, sa četiri boda manje od Totenhema.

S druge strane, Bornmut sada lakše diše, novim dobrim rezultatom probili su se na 13. poziciju.