Hrvatska lako izašla na kraj sa Srbijom

Rukometaši Hrvatske ubjedljivo su savladali Srbiju 32:22 (14:9) na otvaranju Evropskog prvenstva u Splitu. Prvog dana takmičenja pobjede su zabilježile i Francuska, Island i Bjelorusija.
Portal AnalitikaAutor

Pred prepunom dvoranom u Splitu, u komšijskom derbiju nije bilo neizvjesnosti i viđena je ubjedljiva pobjeda Hrvatske.

Srbija je imala priključak do sredine poluvremena, ali je u 24. minutu Hrvatska napravila seriju od 4:0 i na poluvrijeme otišla sa pet golova prednosti.

Drugo poluvrijeme počelo je golovima iz sedmeraca sa obje strane, ali je Hrvatska ubrzo stekla sedam golova razlike, 19:12.

Domaći su držali prednost, dok Srbija nije mogla da zaostatak spusti ispod pet golova.

U drugoj utakmici u Grupi A Island je pobijedio Švedsku sa 26:24.

U derbiju grupe B, Francuska je savladala Norvešku 32:31, iako je gubila tokom cijelog meča. "Trikolori" su preokrenuli u posljednjem minutu.

Duel autsajdera u grupi B završen je pobjedom Bjelorusije koja je bila bolja od Austrije 27:26.

Crna Gora debituje danas nastupom protiv Njemačke.