"Šumari" šokirali Arsenal

Prvorazredno iznenađenje u Notingemu! Za prošlogodišnjeg osvajača trofeja najstarijeg fudbalskog takmičenja na svijetu je ove sezone učešće završeno već u trećoj rundi.

"Kombinovani" sastav se 'profesoru' Vengeru obio o glavu.

Bez ijednog standardnog prvotimca u startnoj postavi 'Tobdžije' su izašle na megdan Notingem Forestu na 'Siti graundu' i to je glavni uzrok eliminacije iz FA kupa u 1/32 finala.

"Šumari" su oborili na pleća velikog favorita i prošlogodišnjeg osvajača ovog takmičenja i savladali ga sa 4:2.

Amerikanac Lihaj je doveo Forest u vođstvo u 20. minutu igre, ali ono nije dugo trajalo pošto je Per Mertezaker tri minuta kasnije poravnao.

Ipak, do odlaska na odmor Notingem ponovo stiže do prednosti, Lihaj je još jednom matirao Ospinu.

Posle dvadesetak minuta igre u nastavku domaći tim je imao dva gola prednosti, Breton je bio siguran sa 'bijele tačke' za 3:1.

Dani Velbek je desetak minuta prije kraja utakmice vratio Arsenalu nadu, ali je ona ugašena u 85. minutu kad Dauel sa "kreča" ovjerava veliku pobjedu Foresta i plasman u narednu rundu.

Arsenal je u nadoknadi imao igrača više u polju jer je Voral isključen, ali uprkos jednoj kolosalnoj prilici u kojoj se našao Čuba Akpom, rezultat je ostao 4:2.