Budućnost poražena od Lokomotive

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Podgorici od ruske Lokomotive Kubanj 62:68 (16:16, 21:8, 9:26, 16:18), na startu druge faze Eurokupa.

A.P.
A.P.Autor

Budućnost je otvorila meč kako se to samo poželjeti može protiv jednog od glavnih favorita za osvajanje trofeja. Igrali su hrabro u napadu i čvrsto u odbrani i poveli 11:4, ali su gosti brzo uzvratili serijom 10:0 i na kraju prve dionice je bilo neriješeno 16:16.

Džikićevi puleni su u drugoj četvrtini zaustavili rivala i napravili razliku, a najveća prednost iznosila je 15 poena (35:20), da bi se na odmor otišlo sa plus 13 za crnogorskog šampiona (37:24).

U nastavku je uslijedio neobjašnjiv pad u igri Budućnosti. Ruski tim je izdominirao tokom trećeg perioda što se najbolje vidjelo po rezultatu koji je u tom periodu igre iznosio nevjerovatnih - 26:9. Proradio je šut za tri poena kao najjače oružje gostiju i minus je na ulasku u odlučujuću dionicu pretvoren u plus četiri (46:50).

U posljednjih deset minuta meča Budućnost je pokušala da se vrati svojoj prepoznatljivoj igri, ali je sreća nije poslužila. Laki poeni s linije penala nijesu završavali u košu, a posljednju nadu je ugasila trojka Kulagina, kojom je odveo svoj tim na plus pet, na minut i 20 sekundi prije kraja.

26552904-10213144964411970-350025775-n

Ekipu iz Krasnodara do pobjede u prvom kolu G grupe vodio je šuterski raspoloženi Rajan Brokhof sa 15 postignutih poena, dok je Regland ubacio 11.

U Budućnost Voliju po 12 poena su upisali Zoran Nikolić i Nikola Ivanović, dok su po deset ubacili standardno dobri, Nemanja Gordić i Kajl Lendri.

Crnogorski šampion u narednom kolu Eurokupa, 10. januara, gostuje zagrebačkoj Cedeviti.