Kiks Rome, prvijenac Beneventa

Roma je na Olimpijskom stadionu odigrala neriješeno 1:1 sa Sasuolom i vezala drugu utakmicu bez pobjede.

Roma je povela u 31. minutu preko Lorenca Pelegrinija, a bod gostima donio je Simone Misiroli u 78. minutu.

Rimski tim je četvrti na tabeli sa 39 bodova, a Sasuolo, koji je bez poraza u posljednja četiri meča, zauzima 14. mjesto sa 21 bodom.

Fudbaleri Beneventa pobijedili su danas na svom terenu Kjevo sa 1:0 i ostvarili prvu pobjedu u italijanskom prvenstvu.

Jedini gol postigao je Masimo Koda u 64. minutu.

Benevento je i dalje posljednji na tabeli sa samo četiri boda. Kjevo je pretrpio treći uzastopni poraz i zauzima 13. mjesto na tabeli sa 21 bodom.

Kaljari je kao gost pobijedio Atalantu sa 2:1 i prekinuo niz loših rezultata, a istim rezultatom Udineze je na gostovanju pobijedio Bolonju sa 2:1 i ostvario petu uzastopnu pobjedu.

Sampdorija je kao domaćin pobijedila Spal sa 2:0 golovima Fabija Kvaljarele u drugom i četvrtom minutu nadoknade vremena, dok je duel Torina i Đenove završen bez golova.

Ranije danas Fiorentina i Milan odigrali su neriješeno 1:1, a večeras igraju Inter - Lacio i Verona - Juventus.