Osumnjičenima su blokirani računi u bankama, ne smiju da opterećuju ili prodaju nekretnine, a Centralnom klirinškom depozitarnom društvu naloženo je da „zamrznu“ trgovanje državnim obveznicama ili dionicama. Prema nezvaničnim saznanjima, blokada cjelokupne imovine ne pokriva ni četvrtinu navodne štete.
Radi se o najvećem imovinsko-pravnom zahtjevu ikada ispostavljenom u bilo kojem kaznenom predmetu u Hrvatskoj. Prema njemu, u slučaju da se optužbe pravosnažno dokažu, bez imovine mogli bi da ostanu londonski bjegunac Ivica Todorić i njegovi sinovi Ante i Ivan, zatim Tomislav Lučić, Ljerka Puljić, Damir Kuštrak, Piruška Canjuga, Ivan Crnjac, Mislav Galić, Hrvoje Balent, Alojzije Pandžić, Olivio Diskordija, Sanja Hrstić, Marijan Alagušić i Ivica Sertić.
Iako se, osim Ivice Todorića, ostali ne sumnjiče da su se nezakonito materijalno okoristili, u slučaju da budu proglašenim krivima da su to omogućili Ivici Todoriću - solidarno će pokriti štetu.
Odlukom istražne sutkinje Županijskog suda u Zagrebu, do sada se pod blokadom nalazila samo imovina Ivice Todorića. Riječ je o četvrtini Kulmerovih dvora, te dvije nekretnine, oranice na području Kloštar Ivanića ukupne površine oko 15.000 kvadratnih metara, pašnjakom oko 7.000 kvadratnih metara u Gornjoj Jelenskoj, te poljoprivrednim zemljištem površine dva jutra i oko 9.000 kvadrata u Mikloušu.
Blokirano mu je i osam računa u tri poslovne banke te 100-postotni poslovni udio u njegovoj privatnoj kompaniji Agrokor Projekti, koja nije u sastavu koncerna Agrokor. Radi se o firmi čiji je osnivački kapital oko 700 miliona eura (5,3 milijarde kuna), ali je stvarna vrijednost tog udjela prema - podacima kojima raspolažu nadležna tijela - upitna.
Todorić je na blokiranim računima imao oko 2.000 kuna. Takođe, ne može da raspolaže ni sa 2.733 dionice Agrokora koje se u Centralnom klirinškom depozitarnom društvu vode na ulagaoca Ivicu Todorića. Njihova nominalna vrijednost je oko 185 hiljada eura (1,4 miliona kuna).