Mornar preokrenuo i šokirao Partizan!

Košarkaši Mornara pobijedili su Partizan u gostima 98:93 u 13. kolu ABA lige. Barani su napravili veliki preokret i vratili se u meč nakon 20 poena minusa u prvoj četvrtini i trijumfovali.
Sportski portaliIzvor

Do poluvremena Mornar je uspio da smanji razliku, zaključno sa poenima Relija-Rosa za „samo” 13 poena zaostatka (50:37).

A potom šokantna četvrtina za Grobare. Mornar je zaigrao fantastično, opustili su se Barani, počeli da pogađaju iz svih situacija, pa su u 27. minutu pogotkom Relija-Rosa čak i poveli (62:61).

Uzvratio je Miler dvojkom, ali je potom Nidam pogodio trojku sa devet metara, te je Čanak morao da traži tajm-aut (65:63). Fantastičan je u trećem kvartalu bio Uroš Luković, koji je pokazao crno-bijelima da je možda i najveća greška što su ga olako ispustili na kraju sezone.

Pred ulazak u posljednju četvrtinu Partizan je imao poen viška, uz pogotke Gavrilovića sa linije slobodnih bacanja (69:68). Na startu posljednjeg dijela Marinković je ubacio tek prvu trojku, za oduševljenje na tribinama (72:68).

No, drama je tad tek počela! Dva dobra poteza Strahinje Gavrilovića donijela su Partizanu prednost na tri minuta prije kraja (82:80).

Ali, gosti su imali maestralnog Lukovića, koji ih je mučio i skokovima u napadu, pa je sa dva bacanja vratio izjednačenje, a Mićović je vratio prednost Mornaru (84:82).

Andrić je trojkom ponovo zagrijao dlanove Grobara (85:84), ali je odmah brutalno uzvratio Reli-Ros (87:85), potom je Nidam ukrao loptu, a Luković zakucao za svoj 24. poen (89:85).

Na 51 sekund do kraja Andrić je pogodio trojku iz drugog ćoška (89:88), ali je potom Nidam još jednom uzvratio (92:88). Kao protiv Limoža, Miler je promašio zicer, a Luković je sa dva bacanja donio šest poena viška Baranima, tačno pola minuta prije kraja (94:88).

Vodili su gosti i sa 96:90, a Andrić je osam sekundi prije kraja ubacio trojku (96:93). Pavićević je zatražio tajm-aut, a Reli-Ros je bio smiren sa linije slobodnih bacanja (98:93) za konačni trijumf gostiju.

Partizan – Mornar 93:98 (25:7, 25:30, 19:31, 24:30)

Dvorana: „Aleksandar Nikolić”. Gledalaca: 3.700. Sudije: Ilija Belošević, Milan Nedović i Radoš Savović.

PARTIZAN: Miler 16, Vilijams-Gos 16, Tadić, Aranitović 8, Marinković 3, Tanasković 2, Veličković 11, Pecarski 6, Gavrilović 10, Andrić 15, Šalić 6.

MORNAR: Pavićević, Ćalić, Mićović 16, Nidam 17, Mijović, Pavić, Vujošević, Mugoša, Reli-Ros 21, Vranješ 10, Bakić 8, Luković 26.