Pobjeda Partizana u debiju Čanka

Košarkaši Partizana deklasirali su MZT rezultatom 112:94 u 12. kolu ABA lige.

Duel u hali „Aleksandar Nikolić“ bio je i debi novog trenera Nenada Čanka koji je tokom nedjelje zamijenio Miroslava Nikolića.

Poslije vođstva ekipe iz Skoplja od 8:2 na startu, niko nije očekivao potpunu dominaciju Partizana u prvom poluvremenu – vratili su se domaći preko Veličkovića i Pecarskog, da bi onda Aleksandar Aranitović počeo svoj šou.

Pogađao je trojke iz svih pozicije, lijepo položio na asistenciju Milera, dok je rasla prednost „crno-bijelih“. Mladi košarkaš je prvi dio igre završio sa 17 poena i pet pogođenih šuteva za tri iz šest pokušaja.

Nevjerovatnih 20 minuta u hali „Aleksandar Nikolić“ kompletirali su i saigrači koji su ubacili 69 poena u prvom poluvremenu.

„Crno-bijeli“ trenutno zauzimaju osmu poziciju na tabeli sa pet pobjeda i šest poraza, dok su Makedonci zakucani na dnu sa skorom 2-9.

Drugi dio bila je samo formalnost, istakao se Mihajlo Andrić koji je takođe došao do pet pogođenih trojki, da bi MZT priprijetio sredinom treće četvrtine, kada je prepolovio razliku.

Ipak, Partizan je ponovo zategao odbranu i rutinski priveo meč kraju.

Sjutra igraju FMP i Cedevita od 17, a Mornar i Crvena zvezda od 19 časova.