Pobjeda Svindala u Val Gardeni

Norvežanin Aksel Lund Svindal pobjednik je trećeg spusta sezone koji je za Svjetski kup alpskih skijaša vožen danas u italijanskoj Val Gardeni.
MinaIzvor

Svindal, koji je u istoj disciplini ove sezone slavio i u američkom Biver Kriku, do 34. pobjede u Svjetskom kupu došao je u vremenu minut i 57 sekundi.

Njegov sunarodnik, Kjetil Jansrud bio je drugi sa zaostatkom od 59 stotinki, dok je treće mjesto pripalo Austrijancu Maksu Francu sa 85 stotinki slabijom vremenom od pobjednika.

Na četvrtom mjestu završio je Švajcarac Žil Rolan, peti je bio Italijan Krištof Inerhofer, a šesti Austrijanac Romed Bauman.

Pobjednik spusta u Lejk Luisu, Švajcarac Beat Fojc, kao osmoplasirani završio je nastup u Val Gardeni.

Svindal je vodeći u plasmanu spusta sa 260 bodova. Fojc je drugi sa 212, a treći Jansrud sa 149 bodova.

Svindal zauzima čelnu poziciju i u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 374 boda. Jansrud je drugi sa 329, dok je treći Norvežanin Henrik Kristofersen sa 285 bodova.

Skijaši će sjutra u Alta Badiji voziti veleslalom.