Siti pokorio i Vels

Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su večeras u gostima Svonsi sa 4:0 u utakmici 17. kola Premijer lige.

Dva gola za Siti postigao je David Silva u 37. i 52. minutu, a u strijelce su se upisali i Kevin de Brujne u 34. i Serhio Aguero u 85. minutu.

Mančester siti je i dalje bez poraza, upisao je 16. pobjedu od početka sezone i prvi je na tabeli sa 49 bodova. Na drugoj strani, Svonsi je posljednji sa 12 osvojenih bodova.

Ubjedljivu pobjedu u gostima ostvario je i Lester, koji je sa 4:1 slavio protiv Sautemptona.

Pitanje pobjednika na ovom meču riješeno je poslije prvog poluvremena pošto je Lester stekao tri gola prednosti. Mrežu Svonsija pogodili su Rijad Marez, Šindji Okazaki i Endi King.

Maja Jošida je u drugom poluvremenu smanjio na 3:1, a konačan rezultat postavio je Okazaki svojim drugim golom na meču.

Lester je osmi na tabeli sa 26 bodova, dok je Sautempton na 11. mjestu sa 18.

Fudbaleri Evrtona su u gostima pobijedili Njukasl sa 1:0 golom Vejna Runija u 27. minutu.

Ekipa iz Liverpula je deseta na tabeli Premijer lige sa 22 boda, dok je Njukasl vezao osmu utakmicu bez pobjede i nalazi se na 16. poziciji sa 15 bodova.