Bez sreće i bez rješenja, Crna Gora poražena od Francuske 25:22

Dvanaesti decembar. Noć kada je Crna Gora prestala da sanja. Makar onaj dio države koji prati rukomet. Poražena je naša ženska rukometna selekcija večeras od Francuske rezultatom 25:22 i time završila među osam najboljih selekcija svijeta.
Luka Đurić
Luka ĐurićAutor

Mnogo toga se izdešavalo pred samo Svjetsko prvenstvo, ipak primarni cilj je ostvaren, nokaut faza. Ostvareno je i mnogo više od toga. Pobjeda nad neporaženom Srbijom odvela nas je u četvrtfinale, među osam najboljih selekcija svijeta.

Odlično smo otvorili meč sa Francuskom sa dva gola prednosti i odbrnom na jako visokom nivou. Od početka smo dokazali da Francuska nije bauk i da želimo da se nadigravamo sa njima. Ipak, tempo je brzo pao i došli do prvog kriznog tretnutka te u 13. minutu Francuska preokreće meč a već u 19. bilježi veliku prednost od četiri gola. Vratili smo se u meč preko sjajne Bulatović i Radičević ali smo ubrzo naiši na novi krizni segment koji su kaznile raspoložene Dembele i sjajno lijevo krilo Ue. Ipak, pred sam kraj iskoristili smo greške protivnika i uspjeli da smanjimo zaostatak koji se nakon predaha mogao vrlo lako stići.

Tako je i izgledalo prvih 15 minuta drugog poluvremena. Francuskinje su pogađale, ali efikasne su bile i Lavice. Igrali smo gol za golom. Ali krah je pristizao malo po malo. Očekivano, pao je tempo Francuske, uslijedile su greške. Bile su to prilike za priključak. Prilike koje nismo uspjeli da iskoristimo. Pogađale su Lavice i prečke i stative, ali i promašivale zicere. Preopterećeni bekovi nisu uspjeli da nađu rješenje za realizovanje napada. To se najbolje pokazalo u dijelu meča kada smo imali čak dvije igračice više i jedva smo uspjeli da postignemo pogodak. Krila su bila gotovo u potpunosti odsječena u drugom dijelu meča čime je neutralizovana Radičević koja je među najboljim strijelcima šampionata. Mogli smo na minus jedan, mogli smo da se vratimo, nudila se francuska ali smo žurili u napadu i zicere jednostavno nismo uspjeli da realizujemo. Ubrzo je počela Francuska, koja ima pet igračica sa preko 200 nastupa za reprezentaciju, da kažnjava naše greške i u 58. minutu Zadi pogađa za tada već nedostižnih pet golova prednosti.

Tok meča:

60' Tatjana Brnović postiže posljednji pogodak na meču 22:25. Crna Gora završava takmičenje.

60' Novi pogodak Bulatović, njen deveti pogodak 21:25

59' Pogađa Bulatović 20:25

59' Promašuje Despotović zicer, Kažnjava Zadi sa sedmerca 19:25

58' Zadi vjerovatno stavlja tačku na ovaj meč 19:24

57' Ue postiže 23. gol za Francusku.

57' Ponovo promašuju Francuskinje. Sad ili nikad za priključak. Promašuje Radičević.

55' Krade Grbić loptu, povlači kontru, lopta stiže do nje, ali ne uspijeva da poentira.

54' Brnović izborila sedmerac i isključenje. Sigurna Raičević sa sedmerca 19:22. Crna Gora ima igračicu više.

52' Diže se Lakrabe i daje svoj četvrti gol. 18:22

50' Griješi Minko ali pnovo žurimo. Srećom Ue promašuje zier. Nova prilika da se približimo. Jauković promašuje.

48' Griješe Francuskinje, polukontra i Bomba Jauković. Topi se zaostatak 18:21

47' Grbić pogađa prečku, ali Radičević na mjestu, hvata loptu i pogađa 17:21

46' Fulirana Jauković, izborila je sedmerac i isključenje. Bulatović promašuje penal ali hvata loptu. Lakrabe obara Bualtović na zemlju i Francuskinje dobijaju novo isključenje. Imaćemo dvije igračice više. Klikovac promašuje zicer

45' Nova greška i nova brza kontra koju realizuje Dembele. Francuskinje odlaze na plus pet 16:21

44' Pogađa i Pino 16:20. Ovo je njen peti gol.

43' Diže se Despotović i pogađa sa devet. 16:19

42' Nema rješenja u napadu, Bulatović mora da proba i promašuje. Lakrabe kažnjava grešku 15:19. Novo isključenje, ponovo smo sa igračicom manje.

41' Griješe Francuskinje ali griješe i Lavice. Dembele iz kontre pogađa 15:18

40' Nova bomba Bulatović. Njen sedmi pogodak 15:17

39' Nismo uspjele da dođemo na minus jedan, promašuje Jauković zicer. Kažnjavaju Francuskinje, sigurna Lakrabe 14:17

38' Ne damo Francuskinjama da se odvoje, Jauković odlazi u slabiju stranu pogađa 14:16

38' Novi višak, kapitenka francuske pogađa. Dembele za 13:16

37' Brnović zaustavljena faulom i još jedan sedmerac. Bulatović pogađa 13:15

36'  Diže Zari prednost Francuskinja 12:15

35' Odličan solo prodor Raičević koja je iznudila još jedan sedmerac za Crnu Goru. Pogađa Bulatović 12:14

34' Novi sedmerac za Francusku i novo isključenje za Jauković. Pino ponovo pogađa 11:14

33' Stvara se višak, lopta za Radilević. Sjajan pogodatk 11:13. Njen 41. gol na šampionatu.

32' Nema rješenja u napadu, brza kontra Minko, ali brani sjajna Marina.

31' Otvaraju Francuskinje drugo poluvrijeme pogotkom. Pino sigurna sa penala 10:13

Poluvrijeme 10:12

30' Bulatović smanjuje zaostatak sa sedmerca 10:12

28' Sviran faul u napadu. Novi napad i nova velika prednost Francuske. Ue ponovo sigurna sa lijeve strane 9:12

26' Lavice, kažnjavaju Francuskinje brzom kontrom koju realizuje Ue 9:11

25' Brnović vraća na minus jedan, 9:10

24' Sa druge strane pogađa Pino 9:10

24' Nova greška Francuskinja i novi sedmerac za Lavice. Radičević promašuje ali pogađa iz drugog pokušaja 8:9

21' Brani Marina zicer, prilika da se smanji zaostatak. Sigurna Radičević sa penala 7:9

19' Sjajna Bulatović večeras, njen treći gol 6:9

19' Raste prednost Francuske, Pino sigurna sa penala 5:9

17' Odličan solo prodor Minko 5:8

17' Brza akcija koju realizuje Despotović, 5:7

16' Nova greška Lavica, kažnjava  Zadi 4:7. Nakon serije od 5-0, Francuska stiže na plus tri. Tajmaut Johansona.

14' Dižu Francusinje prednost, Minko za 4:6

13' Loša realizacija, sa druge strane kažnjava Dembele 4:5

12' Dvije prečke, prvo Bulatović pa Radičević. Srećom Klikovac krade loptu, nova šansa za Lavice.

11' Novo izjednačenje, Danse sa desne strane 4:4

10' Smanjuju Francuskinje prednost, i igračica manje za Crnu Goru, isključena Jauković.

10' Grijeđe Francuskinje, odličan prodor Raičević i vraćamo se na plus dva 4:2

9' Pogađa Bulatović preko bloka, nova prednost 3:2

8' Raičević i Lakrabe promašuju sedmerce. Novi napad za Lavice.

5' Protraćile su Lavice napad, kažnjava Francuska 2:2

5' Sedmerac za Francusku. Lakrabe postiže pogodak 2:1

3' Marina brani zicer, Bulatović kažnjava bombom 2:0

1' Prvi napad za Crnu Goru. Nakon organizovanog napada faulirana Grbić prilikom šuta i sviran sedmerac. Raičević sigurna 1:0

(foto: beta/ap)