Lider se vratio na pobjednički kolosjek

Poslije dva vezana remija u LaLigi, lider se vratio na pobjednički kolosjek na gostovanju kod Viljareala. Utakmica je završena rezultatom 0:2, strijelci su bili Luis Suarez i Leo Mesi.
Sportski portaliIzvor

Na isteku sata igre zbio se ključni trenutak utakmice, Napadač Viljareala Raba je zbog grubog prekršaja dobio crveni karton, pa su domaći ostali sa desetoricom.

Barsa je brojčanu nadmoć materijalizovala desetak minuta kasnije, Suarez je doveo Katalonce u vođstvo poslije duplog pasa sa Alkaserom - 0:1.

Tri minuta nakon vodećeg gola gostiju Trigueros je imao veliku šasnu za izjednačenje, odlično tukao, ali Ter Štegen novom dobrom intervencijom uspijeva da sačuva prednost svoje ekipe.

Ispostaviće se da je to bio posljednji voz za Viljareal da izbjegne poraz, pošto je Leo Mesi u 83. minutu kaznio grubu grešku Koste, koji je prodao loptu u opasnoj zoni i poslije dodavanja Serđija Busketsa postavio konačnih 0:2.