Džudisti Onogošta uspješni na dva fronta

Proteklog vikenda džudisti Onogošta su bili uspješni na dva fronta.

Na III Međunarodnom turniru Kup Tivta, za mlađe uzraste, koji se održao u subotu (25.11.2017) do zlata je ubjedljivo stigao Stanko Vujović u kategoriji do 42 kg u konkurenciji starijih pionira, dok je Aleksandru Radoviću u istoj konkurenciji u kategoriji 46 kg pripalo treće mjesto.

Dan kasnije u Prištini, odličan nastup imali su kadeti Vuk Mijušković (do 55 kg), Vasko Kecojević ( do 66kg), Nikola Gezović (do 81 kg) i mlađi senior Lazar Mrvaljević (do 73 kg).

Turnir se održao u konkurenciji kadeta i mlađih seniora a u konkurenciji 17 džudo klubova, DŽK Onogošt je zauzeo drugo mjesto u ukupnom plasmanu.

Prvo mjesto je pripalo Džudo klubu „Ipon“ iz Peći dok je treće mjesto zauzeo domaćin DžK „Polici“ iz Prištine.

Iz  Onogošta,  zlato su osvojili Vuk Mijušković i Nikola Gezović, drugi je bio Vasko Kecojević dok je treće mjesto pripalo  Lazaru Mrvaljeviću.

Nakon što je u konkurenciji kadeta osvojio prvo mjesto Nikola Gezović je nastupio i u konkurenciji mlađih seniora te nakon odličnih mečeva stigao do trećeg mjesta.