Pobjeda Botasa

Vozač Mercedesa, Finac Valteri Botas, pobjednik je Velike nagrade Abu Dabija, posljednje trke ove sezone u šampionatu Formule 1.
MinaIzvor

Botas, koji je startovao sa pol pozicije, do pobjede došao je za sat, 34 minuta, 14 sekundi i 63 stotinke.

To je njegova treća pobjeda ove sezone, nakon što je slavio i u trkama za Veliku nagradu Rusije i Austrije.

Britanac Luis Hamilton u Mercedesu osvojio je drugo mjesto, dok je treći bio vozač Ferarija, Njemac Sebastijan Fetel.

Na četvrtom mjestu završio je njegov klupski drug, Finac Kimi Raikonen, dok je peti bio Holanđanin Maks Ferstapen u Red Bulu.

Hamilton, koji je ranije obezbijedio šampionski trofej, šampionat je završio sa 363 boda.

Fetel je drugi sa 317, a treći Botas sa 305 bodova.

U konkurenciji konstruktora trofej je pripao Mercedesu sa 668, ispred Ferarija sa 522 i Red Bula sa 368 bodova.