Sutjeska ubjedljiva u Pljevljima, Budućnost zaustavljena u Petrovcu

Fudbaleri Sutjeske pobijedili su na stadionu pod Golubinjom ekipu Rudara, sa ubjedljivih 3:0 u 16. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Nikšićki tim je do osmog uzastopnog, ukupno 13. trijumfa ove sezone, došao golovima Boža Markovića u četvrtom, Bojana Božovića u 49. minutu i Luke Merdovića u 93. minutu.

Golman Sutjeske Vladan Giljen i u Pljevljima ostao je nesavladan i sa 912 minuta postao novi rekorder Crne Gore po broju uzastopnih minuta bez primljenog gola.

Budućnost je kao gost igrala sa Petrovcem bez golova, 0:0, čime je zaostatak za vodećom Sutjeskom povećala na 13 poena.

Pobjedu u gostima ostvarila je Iskra, koja je u Radanovićima savladala Grbalj 1:0 i upisala petu pobjedu ove sezone.

Odlučujući pogodak postigao je Filip Kukuličić u devetom minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Dečića i Kom Eurozoksa, koji su u Tuzima igrali 1:1.

Domaćin je poveo golom Ivana Rackovića u 14, a konačan rezultat postavio je Marko Kažić u 39. minutu.

U posljednjem meču ovog kola, sjutra u 13 sati u podgoričkom naselju Stari aerodrom, sastaće se Mladost i Zeta.