Trijumf Španije u "Morači"

Košarkaška reprezentacija Španije savladala je večeras u Podgorici selekciju Crne Gore 79: 66 u kvalifikacionom meču prvog kola grupe A za odlazak na Mundobasket.

Naša selekcija je parirala favorizovanom protivniku u prvoj i posljednjoj dionici, a do odlučujuće i, ispostaviće se, nedostižne prednosti Španci su došli mini- serijama u periodu od sredine druge do kraja treće četvrtine. Serijom trojki u posljednjoj četvrtini Crna Gora je pokušala da nadoknadi veliki zaostatak, ali su se Španci "podigli" u posljednjim minutima i priveli meč kraju.

Sudijsku trojku u današnjem meču činili su Panajotis Anastopulos (Grčka), Lorenco Baldini (Italija) i Marek Mališevski (Poljska).

Evo sastava ekipa:

crnagora-spanija

Tok meča:

PRVA ČETVRTINA:

3:2 Suad Šehović pogađa trojku iz ćoška za erupciju oduševljenja u dvorani!

8. 4 Nova trojka za Crnu Goru , pogodio je Radović. Ivanović za plus 4 (8:4), na drugoj strani opet je precizan Vaskez.

12:7 Zakucavanje Barovića za plus pet

12:10 Ernandez je pogodio trojku

12:13 Nakon promašena dva napada Crne Gore Rabaseda pogađa trojku

15:13 Mihajlović uzvraća trojkom za novo vođstvo!

Prva četvrtina završena je rezultatom 15: 15.

24008528-10212841565427185-1747492355-n

DRUGA ČETVRTINA:

15:19 Početak druge četvrtina pripada Špancima, pogađa Oriol, a potom i realizovana kontra za mini seriju od 4:0, nakon čega smo zatražili tajm aut.

21:21 Pavlićević je pogodio trojku, ali su Španci brzo uzvratili. Sekulić pogađa uz faul, realizuje i dodatno bacanje za izjednačenje

21:26 Španci sredinom druge četvrtine novom serijom od 5:0 dolaze do prednosti

21:29 Visedo pogađa trojku, Mitrović traži tajm aut

21:31 Ponovo pogađaju Španci za dvocifrenu prednost

24:33 Ivanović konačno prekida seriju furije, i to trojkom!

27:35 Španci vode 35:27,minut i po do kraja druge dionice

29:38 Vidal pogađa uz faul. Pogađa i dodatno bacanje. Kraj druge četvrtine

24crnagora

TREĆA ČETVRTINA:

29:40  Drugo poluvrijeme počinje pogotkom Koloma, koji Špancima vraća dvocifrenu prednost

29:42 Kolom je ponovo precizan, raste prednost gostiju

29:45 Fernandez je pogodio trojku. Mitrović je zatražio tajm aut

32:45 Prvi koš za "crvene" u nastavku- Sekulić je pogodio uz faul i iskoristio dodatno bacanje

44:58 Grin pogađa trojku u prvom napadu Crne Gore u posljednjoj četvrtini

46: 58 Pavlićević pogađa, topi se prednost "furije"

48:58 Španci su tražili tajm aut, ali se serija "crvenih" nastavlja- Radović pogađa za deset razlike!

49:61 Visedo prekida seriju "crvenih"

49:63 Sain vraća prednost Španije na plus četrnaest

50:65 Nakon polovičnog učinka Radovića sa linije slobodnih bacanja Španci ponovo pogađaju, polaganje Rabasede

60:67 Ivanović, pa Suad Šehović za tri - 57:67, pa još jednom 60:67!

63: 69 Vaskez pogađa bacanja. Trojka Mihailovića, dva i po minuta do kraja. Tajm-aut za Španiju

63:72 Vaskes pogađa uz faul, precizan i sa penala

63:74 Fernandes pogađa, Španci ponovo dolaze do dvocifrene prednosti

66:79 Španci pobjeđuju rezultatom 79:66