Budućnost u glavnoj fazi Lige šampiona!

Rukometašice Budućnosti pobijedile su Vajpers 26:23 u posljednjem kolu prve faze Lige šampiona.

Izabranice Dragana Adžića ostvarile su veliku pobjedu i obezbijedile su još makar šest mečeva u elitnom evropskom takmičenju.

Podgorički tim revanširao se rivalu za poraz u Kristijanštadu (29:19) i trećim trijumfom obezbijedio nastavak takmičenja.

Budućnost je savladala i Bitighajm 32:24 i Mec 23:18, pa će u glavnu rundu prenijeti četiri boda. Vajpers je upisao peti poraz i završio nastup u Ligi šampiona ove sezone.

Norveški vicešampion bolje je počeo meč i u finišu prvog poluvremena imao je prednost od četiri gola. Budućnost je u 34. minutu prvi put došla do vođstva, a odlična igra u nastavku krunisana je razlikom od šest golova 22:16 u 49. minutu.

Vajpers je u finišu uspio da smanji zaostatak, ali ne i da ugrozi trijumf domaćina. Najefikasnija u pobjedničkom timu, na čijem se golu istakla Darli Zogbi de Paula sa 14 odbrana, bila je Milena Raičević sa sedam golova, Matea Kovačić postigla je pet, a po tri Dijana Ujkić i Đurđina Jauković.

U norveškom timu najbolji je bio Lin Jorum Suland sa deset golova.

Budućnost će u glavnoj rundi igrati sa Vardarom, Ferencvarošem i Larvikom ili Tiringerom.