Šampion ruši redom, preokret Puteva

Aktuelni šampion Lige malog fudbala Glavnog grada Podgorice - Tržnice i pijace ruši redom – u četvrtom kolu lider i jedina neporažena ekipa u dosadašnjem dijelu sezone savladao je Guliver travel
A.P.
A.P.Autor

U derbiju kola Poreska uprava je zahvaljujući boljoj igri u prvom poluvremenu pobijedila Komunalnu inspekciju, nanijevši rivalu drugi poraz zaredom.  Prvi poraz, koji je doživjela u prošlom kolu od Tržnica i pijaca nije ostavio traga na ekipu Čistoće, koja je u četvrtom kolu savladala Deponiju i sa nova tri boda zadržala korak za liderom. Iako su na poluvremenu meča sa Kliničko-bolničkim centrom vodili sa 5:1, fudbaleri Namosa su jedva stigli do minimalne pobjede, kojom su stigli do četvrtog mjesta na tabeli. Nakon lošeg starta i dva poraza, elipa Putevi je nanizala dvije pobjede.

Prvo je savladala Deponiju, a onda je u meču sa Sportskim novinarima CG napravila veliki preokret i od 0:2 u poslednjih sedam minuta, prvo preko Saše Dobrovića stigla do izjednačenja, a onda i do pobjede majstorijom Raška Maškovića. Strijelci su posebno bili raspoloženi u meču između Montekarga i AND 1, u kojem je postignuto čak 16 golova.

Rezultati i strijelci: KBC – Namos 6:7 (Miloš Vlahović četiri, Miroslav Leković i Igor Femić po jedan – Nikola Braunović četiri, Nikola Đurković dva i Željko Kaljević jedan), Poreska uprava – Komunalna inspekcija 6:4 (Nikola Pejović tri, Ivan Komatina, Nikola Savović i Dalibor Pajović po jedan – Marko Radulović tri i Milić Popović jedan), Putevi – Sportski novinari CG 3:2 (Saša Dobrović dva i Raško Mašković jedan – Marko Mugoša i Ilija Krivokapić po jedan), Montekargo –AND 11:5 (Stefan Klikovac pet, Nikola Popović i Stefan Otašević po dva, Ivan Aligrudić i Zdravko Kadić po jedan - Dino Hadžiosmanović četiri i Nikola Radunović jedan), Deponija – Čistoća 1:3 (Rešad Šalja – Radovan Radulović dva i Srđa Rakočević jedan), Tržnice i pijace – Guliver travel 8:3 (Darko Kažić četiri, Ivo Ćupić dva, Aleksandar Bojović i Dragan Radusinović po jedan – Marko Gazivoda, Petar Škara i Miroslav Škara po jedan).

U petom kolu, u subotu sastaju se: Čistoća – Putevi (16), Deponija – Guliver travel (17), AND 1 – Poreska uprava (18), Namos – Tržnice i pijace (19), Komunalna inspekcija – KBC (20), Sportski novinari CG – Montekargo (21).