Ni cijene nijesu tako povoljne kao do prije šest godina. Najbolja posjeta je kada su skupštinska zasijedanja. Tada se spremi tri do pet jela. Poslanici preferiraju kuvano, a kada se na meniju nađe raštan, traži se tanjir više.
Domaća kuhinja
Navodeći da šef restorana sa šeficom kuhinje svakodnevno sastavlja dnevni meni, Drago Jovićević naglašava da se trude da na njemu bude što više zastupljena domaća kuhinja i kuvana jela - raštan, pasulj, kaštradina s kupusom, paprikaš, gulaš, škembići, razne pite, musake, punjene paprike, japraci, sarme – zavisno od sezone.
- Kada spremimo raštan sa suvim mesom, na slanini, pršuti i kobasici, ne ostane praktično ništa – istakao je šef restorana Vojo Bojović.
Kako objašnjava Jovićević, da bi raštan bio dobar mora se zamastiti. - To je divlja biljka, veoma kvalitetna, koja zahtijeva i malo sala – kaže Jovićević, uz podsjećanje da je ovim jelom bila odu- ševljena i Madona, kada ga je prije nekoliko godina probala u ,,Splendidu“.
Kako dodaje, za poslanike islamske vjeroispovijesti, zbog toga što ne jedu svinjsko meso, priprema se kupus sa kaštradinom.
Cijene
Šef restorana kaže da se u restoranu može dobro ručati za šest eura. Kako navodi, goveđa supa košta 80 centi, čorbe su od 1,10 eura teleća do euro i po, koliko treba izdvojiti za riblju. Cijena glavnog jela je četiri-pet eura, salate euro, a hljeba 30 centi. - Supa, glavno jelo, salata i hljeb koštaju, u prosjeku, šest eura – navodi Vojo Bojović.
Poslanicima DF-a nose piće, ali ne silaze da ručaju
Posla u skupštinskom restoranu najviše ima kada su zasijedanja. Zbog bojkota opozicije, navodi šef ugostiteljstva Dragan Jovićević, posao je dosta opao. - I opozicioni poslanici koji dolaze u Skupštinu (DF), ne silaze u restoran. Nije nam poznato iz kog razloga. Poslanicima DF-a nosimo piće u klub, ali ne silaze na konzumiranje hrane – kazao je Jovićević.
Opširnije u Pobjedi