BARAŽ ZA SP: Hrvatska ubjedljiva, Švajcarska sa penala do pobjede

Odigrani su prvi mečevi evropskog baraža za Svjetsko prvenstvo u Rusiji, pobjede su ostvarili Hrvatska i Švajcarska.

Nadali su se navijači Srbije i Grčke da bi moglo da se dogodi iznenađenje u Zagrebu, ali je domaćin pokazao da je u ovom trenutku kvalitetniji i lako i ubjedljivo je slavio – 4:1

Hrvati su poveli golom Luke Modrića sa „bijele tačke“ u 13. minutu, da bi prednost svega šest minuta kasnije udvostručio Nikola Kalinić.

Poslije dobro izvedenog kornera Fortunis je u 30. minutu vratio nadu Grcima, da bi već u 33. minutu poslije dobrog centaršuta Vrsaljka, Perišić smjestio loptu u praznu mrežu. Konačan rezultat postavio je Kramarić u 49. minutu, nakon velike greške defanzivaca gostiju.

U Belfastu su Švajcarci golom sa „kreča“ došli do dobrog rezultata pred drugu utakmicu. Kori Evans je u 58. minutu rukom udario loptu, Hategan nije imao dilemu, a Rikardo Rodrigez šalje golmana u jednu, loptu u drugu stranu.

Revanši su na programu u nedjelju i ako je suditi po prvim duelima, u Bazelu će biti znatno zanimljiviji meč.