Ništa od preokreta: Poraz Budućnosti u Litvaniji

Budućnost Voli poražena je večeras od Lietkabelisa 86-79 u petom kolu Eurokupa.

To je drugi poraz tima iz Njegoševog parka na evropskoj sceni. Izabranike Aleksandra Džikića poraza su koštale loša prva i posljednja četvrtina - prvu su izgubili 31-13, a četvrtu 25-16.

Druga i treća dionica su pripale podgričkom timu, koje je dobio 20-14 i 30-16. "Plavi" su loše otvorili meč, primili dosta poena a za deset minuta igre postigli samo 13. U nastavku su sustizali rezultat, u čemu su bili uspješni i pred kraj treće četvrtine poveli sa 60-59.

Međutim, litvanski tim je bolje otvorio posljednji dio meča, sa 6-0 i prebacio prednost na svoju stranu, da bi potom rutinski priveli utakmicu kraju.

Filip Barović je bio najefikasniji kod "plavih" sa 18 poena, 14 je postigao Kajl Gibson, a 12 Nikola Ivanović.

Adas Juškevičijus je meč završio sa 31 poenom (devet trojki iz 13 šuteva), dok je Zanis Peiners postigao 19.

Budućnost u narednom šestom kolu, koje se igra 15. novembra, gostuje Ređo Emiliji.