Dominacija "vučica" se nastavlja, pao i Plej-of

Košarkašice Budućnost Bemaxa su rutinski stigle do pete pobjede u WABA ligi, savladavši Plej-of u Sarajevu sa ubjedljivih 79:64 (21:20, 22:11, 16:12, 20:21).

Prvim brejkom u sezoni sa maksimalnim učinkom košarkašice Budućnost Bemaxa završile su prvi krug grupne faze u WABA ligi, čime su već čekirale mjesto za Top8 fazu.

Neizvjesnost meča u Skenderiji trajala je do finiša poluvremena. Domaći tim uspio je samo dva puta da dođe do prednosti (8:6, 20:19), a rezultatski priključak imao je do 16.minuta kada je na semaforu pisalo 29:31. Ali, od tog trenutka crnogorske šampionke su, i pored neujednačenog sudijskog kriterija, već do poluvremena uspjele da se odlijepe serijom 12:2…

,,Plave” su pojačale odbranu, a nakon brze tranzicije Nikolina Babić često je lakim poenima stvarala sve veću prednost za Podgoričanke, koje su zahvaljujući Holivej i Orozović, koje su bile nezadržive u reketu (u prvih 20 minuta imale devet, odnosno šest uhvaćenih lopti), imale znatno više napada.

Prvu opipljiviju prednost gošče su stekle u 13.minutu, kada je Mujović pogodila za 29:22. Poenima Džebo i Marković Plej of je pružao otpor do 16.minuta (29:31), a onda se vidjela razlika u kvalitetu. Orozović je lako završila dva napada, a nakon trojke Babić Rejčel Holivej je vezala tri poena za rekordnu prednost u prvom dijelu - 31:43.

U finišu treće dionice nakon poena Mujović bilo je 59:43, da bi kapitenka ,,plavih” u 32. minutu pogodila za najveću razliku - 62:43, što je bila potvrda da neće biti dramatičnog finiša.

Grupa A

C. zvezda - Trešnjevka 80:52, Istanbul - Beroe 49:92, Plej of - Budućnost Bemax 64:79.

1. Budućnost Bemax       5              5              0              +142       10