Marušić strijelac u goleadi Lacija

Fudbaleri Lacija danas su u gostima savladali Benevento sa 5:1 u 11. kolu italijanske Serije A, ajedan od strijelaca za "nebesko-plave" bio je crnogorski reprezentativac Adam Marušić, kojem je to drugi gol u italijanskom šampionatu.

Rimski tim je odigrao još jednu sjajnu utakmicu i došao do nova tri boda protiv fenjeraša Beneventa koji je nastavio svoju crnu seriju.

Lacio je već u četvrtom minutu poveo sa 0:1. kada je Bastos pogodio na asistenciju Imobilea, koji je duplirao prednost desetak minuta kasnije bilo je 0:2, a

Marušić je praktično riješio pitanje pobjednika u 24. minutu, kada je zatresao mrežu na asistenciju Imobilea za 3:0.

Domaći su uspjeli da smanje golom Lazara, ali u 55. minutu, ali to je bilo sve što je Benevento uspio da uradi u ovom meču.

Lacio je do kraja meča postigao još dva gola. Prvo je na 1:4 povisio Parolo, a konačnih 1:5 u samom finišu meča postavio je Nani.

To je šesta uzastopna prvenstvena pobjeda Lacija, a osma računajući i Ligu Evrope.

Rimljani su trenutno na trećem mjestu tabele Serije A sa 28 bodova, dok je Benevento zakucan za dno tabele i još uvijek nije uspio da osvoji nijedan bod.