Mega izgubila nemoguće

Poslije pobjede u 6. kolu ABA lige u Sremskoj Mitrovici, Cedevita se na čelu izjednačila sa Partizanom, sa skorom 4-2. Puleni trenera Dejana Milojevića su treću četvrtinu dobili 30:15, ali su u posljednjoj primili 40 poena i na kraju su poraženi.

Prvo poluvrijeme neefikasno, oba tima postigla su po 26 poena, pa se od odmora krenulo maltene od nule. Do 25. minuta je potrajala neizvjesnost (37:34), a onda su Sinovec, Rebić i Enis serijom 9:2 prvi put odveli domaćina do dvocifrene prednosti (46:36) u 27. minutu.

Rebić je nastavio da pogađa, a poenima Čančara minut prije kraja trećeg kvartala Mega Bemaks je došao do najveće prednosti +17 (56:39).

Posljednja četvrtina trebalo je da predstavljala stvar rutine, ali... U nekoliko navrata uspjela je Cedevita da prednost spusti na jednocifreni minus u početnih pet minuta, a onda se poslije trojke Krušlina i poena Nikolsa, tri minuta prije kraja, primakla na 67:71.

Uslijedio je i promašaj Bitadzea, a onda nova trojka Nikolsa (71:70), a poslije pogođenih bacanja Enisa 90 sekundi prije kraja (73:70) uslijedio je novi šok za domaće.

Minut prije kraja Čeri je ubacio trojku (73:73), na drugoj strani Lazić je promašio šut za tri poena, a "kazna" je stigla u vidu poena Muse uz faul Bitadzea (73:76).

Uzeo je Milojević minutu odmora 22 sekunde prije kraja, ušlo se u penal završnicu jer Zagrepčani nijesu željeli da dozvole šut za tri poena rivalima. Enis je ubacio oba (75:76), a onda je tajm aut uzeo i trener Cedevite, Jurij Zdovc.

Dva bacanja ubacio je Musa (75:78), a onda je Rebić izgubio loptu, tehničku je dobio Sinovec, tri bacanja ubacio je Nikols (75:81) i tu je bio kraj za Megu.