Siti pobijedio VBA, preokret Arsenala

Fudbaleri Mančester sitija zadržali su prvo mjesto na tabeli Premijer lige, pošto su u 10. kolu na gostovanju savladali ekipu Vest Bromvič Albiona. Arsenal je poslije preokreta savladao ekipu Svonsija. Liverpul siguran protiv Hadersfilda, Stouk bolji od Votforda, remi u londonskom duelu Palasa i Vest Hema.

Mančester siti je nastavio sa dobrim rezultatima, pošto je kao gosti bio bolji od Vest Bromviča sa 3:2.

Siti je prvi sa 28 bodova, pet više od Mančester junajteda, a osam od Totenhema.

Fudbaleri Arsenala pobijedili su Svonsi na svom stadionu sa 2:1, u 10. kolu Premijer lige.

Strijelci za pobjednički tim bili su Sead Kolašinac i Aron Remzi, dok je gol za poražene dao Sem Klukas.

Londonski klub je četvrti na tabeli engleskog prvenstva sa 19 bodova, dok Svonsi ima osam i na 17. je mjestu.

Liverpul je bio ubjedljiv protiv Hadersfilda, koga je pobijedio sa 3:0, golovima Danijela Staridža, Roberta Firminja i Žoržinja Vajnalduma.

Ekipa Jirgena Klopa je šesta na tabeli sa 16 bodova, četiri više od Hadersfilda, koji je na 11. mjestu.

Kristal Palas je osvojio četvrti bod, pošto je na svom stadionu igrao 2:2 sa Vest Hemom.

Prvi gol za Palas dao je Luka Milivojević, iz penala u 50. minutu, a bod je donio Vilfred Zaha u sedmom minutu nadoknade. Prethodno su pogotke za goste postizali Havijer Ernandes i Andre Ajev.

Stouk je kao gost golom Darena Flečera sa 1:0 pobijedio Votford.