Crnogorski rukometaši poraženi od Češke

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Podgorici, u prijateljskom meču, od Češke 28:26 (10:10).

Pobjednik duela odlučen je u posljednjih deset minuta, kada je gostujući sastav iskoristio prednost igrača više i kontranapada stekao prednost od tri gola (26:23).

Crnogorska reprezentacija u većem dijelu meča bila je u vođstvu, aposljednji put prednost je imala u 50. minutu.

Češku selekciju do pobjede vodio je Jan Sobol sa osam, dok je Milan Kotrč postigao šest golova.

U crnogorskoj selekciji najbolji je bio Stevan Vujović sa šest, Marko Lasica dodao je pet, a golmanje Božo Anđelić.

Po tri pogotka upisali su Stefan Čavor i Vladan Lipovina.

Novi duel istih rivala na programu je sjutra u 18 sati.

Crna Gora će i sjutra biti oslabljena neigranjem Vuka Borozana, Vaska Ševaljevića i Žarka Pejovića, kao i Nemanje Grbovića, koji zbog povrede nije ni pozvan na okupljanje nacionalnog tima.

Crnogorska selekcija duelima sa Češkom počela je pripreme za Evropsko prvenstvo, koje će u januaru biti odigrano u Hrvatskoj.

Crna Gora će na šampionatu igrati u C grupi, u Zagrebu, sa Njemačkom, Slovenijom i Makedonijom.