Čelsi preokretom do trijumfa

Fudbaleri Čelsija pobijedili su danas na svom terenu Votford sa 4:2 u prvoj subotnjoj utakmici devetog kola engleske Premijer lige.

Utakmica na stadionu Stamford bridž donijela je mnogo uzbuđenja, pet golova i čak dva preokreta.

Šampion Engleske poveo je u 12. minutu sjajnim golom Pedra sa ivice šesnaesterca na asistenciju Edena Azara.

Čelsi je samo pet minuta kasnije imao dobru priliku da udvostruči prednost, ali Sesk Fabregas u situaciji jedan na jedan nije uspio da savlada Eurelja Gomesa.

Votford se nije predavao, da bi u sudijskoj nadoknadi vremena Abdulaj Dukure savladao golmana Čelsija.

Početkom drugog poluvremena Votford je preokrenuo rezultat, a strijelac je bio Roberto Pereira u 50. minutu.Taj gol dodatno je uzdrmao Čelsi, Votford je kontrolisao situaciju, imao je dvije dobre prilike, ali Ričarlison nije uspio da savlada Tibu Kurtou.

"Plavci" su uspjeli da se uzdignu i u 70. minutu dođu do izjednačenja preko Mišija Batšuaija, koji je dobro reagovao na centaršut Pedra s desnog boka, da bi u 87. Sesar Aspilikueta donio preokret gotovo poslije iste akcije kao kod izjednačujućeg pogotka.

Konačan rezultat postavio je Batšuaji u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Čelsi je ovim trijumfom pretekao Votford na tabeli Premijer lige i sada je četvrti sa 16 bodova, dok je Votford peti s bodom manje.