Zahvalivši se premijeru Brauniju na boravku u Crnoj Gori predsjednik Marković je iskazao solidarnost naše zemlje sa narodom Antigve i Barbude koji je nedavno pretrpio katastrofalna razaranja dejstvima orkanâ Irma i Marija.
Premijeri Marković i Brauni ocijenili su da male države poput Crne Gore i Antigve i Barbude imaju dovoljno prostora za saradnju na globalnim pitanjima poput klimatskih promjena i da današnji sastanak treba da označi početak direktne saradnje dviju država.
„Iako je Crna Gora na drugoj hemisferi imamo dosta toga zajedničkog“ – rekao je premijer Brauni, saopšteno je iz vladinog biroa za odnose s javnošću.
Predsjednici Marković i Brauni zaključili su da dvije zemlje čija je dominantna privredna grana turizam mogu sarađivati i na razmjeni iskustava, kao i u privlačenju renomiranih investitrora.
Premijer Brauni ohrabrio je Crnu Goru u sprovođenju plana uvođenja ekonomskog državljanstva rekavši da je njegova zemlja za četiri godine od kako je krenula sa sličnim programom uspjela da privuče značajne investicije obogaćivanjem ponude kao i da diversifikuje ekonomiju.
„Danas se 20 odsto našeg BDP-a zasniva na posljedici naše odluke da uvedemo ekonomsko državljanstvo“ – rekao je premijer Brauni, dodajući da projekat nije proizveo ni jednu negativnu posljedicu.
Predsjednik Marković izrazio je posebno interesovanje za pozitivna iskustva Antigve i Barbude u realizaciji programa ekonomskog državljanstva.