Poljska prejaka za oslabljenu Crnu Goru

Fudbalska reprezentacija Poljske savladala je večeras u Varšavi selekciju Crne Gore sa 4:2 (2:0) u meču zadnjeg kola E grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje će se naredne godine održati u Rusiji.

Crna Gora, koja je ušla u meč značajno oslabljena izostankom povrijeđenih Jovetića i Marušića i suspendovanih Stefana Savića i Marka Vešovića, pružila je dostojan otpor motivisanom rivalu koji je ovom pobjedom ovjerio prvo mjesto u grupi, dok će Crna Gora završiti kvalifikacije kao trećeplasirana.

92' posljednja izmjena kod Poljaka, umjesto Mačinskog u igri je Volski

90' Izmjena u redovima domaćina, Grosickog mijenja Makuševski. Igraće se još četiri minuta

88' 4:2 Poljska povećava vođstvo autogolom Filipa Stojkovića

86' 3:2 Poljaci ponovo dolaze do vođstva golom Levandovskog nakon kiksa naše odbrane

83' GOOOOOL  Crna Gora dolazi do izjednačenja golom Žarka Tomaševića, koji je pogodio donji lijevi ugao na pas Bećiraja

78 2:1' GOOOOL Crna Gora se vraća u igru "makazicama" Stefana Mugoše, koji je poslao loptu pod prečku

77' Druga izmjena, Tumbaković uvodi Mugošu umjesto Jovovića

74' Naša odbrana još jednom na visini zadatka nakon centaršuta Zjelinskog iz kornera

67' Prva izmjena i u našem timu, Ivanića mijenja mladi Hakšabanović

59' Korner za Poljsku izveo je Blaščikovski, ali je Petković bio siguran

52' Žuti karton i za Ivanića, nakon što je povlačenjem za dres prekinuo kontru protivnika

50' Šćešni dobro interveniše nakon kornera Jankovića

Izmjena na poluvremenu u domaćem sastavu- umjesto Piščeka u igri je Ribus.

Poljaci na poluvrijeme odlaze sa dva gola prednosti, može se reći da su znalački iskoristili svoje šanse i da su nadomak trijumfa.

45+1' Jankovićev šut sa ivice šesnaesterca završava pored gola

45' dva minuta zaustavnog vremena u prvom poluvremenu

42' Klimenta je, nakon kornera, pokušao glavom, ali je lopta završila pored lijeve stative protivničkog gola

38' Žuti karton i za Fatosa Bećiraja zbog oštrog prekršaja

29' Velika prilika za Vladimira Jovovića, koji je, nakon dobre akcije iz povoljne pozicije šutirao pored gola

26' Žuti karton za Nikolu Vukčevića zbog preoštrog starta

23' Prvi, a potom i drugi korner za Crnu Goru, nakon kojeg je pokušao Ivanić bezopasnim šutem sa dvadesetak metara.

21' Prvi korner za Poljsku i centaršut Zjelinskog, ali je odbrana "crvenih" otklonila opasnost.

16' 2:0 Poljska je duplirala prednost-ovog puta je Levandovski asistirao Grosickom, koji preciznim udarcem pogađa sonji desni ugao Petkovićevog gola

11' I prvi šut u okvir golai "hrabrhi sokola"- Janković i Stojković su kombinovali na ivici šesnaesterca sa desne strane, ali je šut Stojkovića zaustavio poljski čuvar mreže

61:0 Poljaci vode- Zjelinski je asistirao Mačinskom, koji šutem iz prve matira Petkovića

5' Prva šansa za Crnu Goru: Ivanić je sa desne strane ubacio loptu u peterac i zamalo proigrao Bećiraja, ali je Šćešni pravovremeno intervenisao

3' - Meč je počeo, Poljaci uglavnom imaju loptu u posjedu i pokušavaju prodorima preko desnog boka. gdje sarađuju Pišček i Blaščikovski, stara dobra "veza" iz Borusije Dortmund.  Za sada bez izglednijih šansi za gol

SASTAVI EKIPA:

POLJSKA (4-2-3-1): Šćešni- Berečinski, Pazdan, Glik, Pišček- Mačinski, Krihovjak- Blaščikovski, Zjelinski, Grosicki- Levandovski

CRNA GORA (4-2-3-1) Petković- Tomašević, Mijušković, Klimenta, Stojković- Šćekić, Vukčević- Ivanić, Jovović, Janković- Bećiraj.