Barsa ubjedljiva u sablasnoj atmosferi na Kamp Nou

Fudbaleri Barselone bez većih problema su savladali Las Palmas 3:0, u neobičnoj atmosferu u sedmom kolu LaLige.

Barselona je do sedme uzastopne pobjede stigla pred praznim Kamp Nou, čije su kapije zatvorene za navijače zbog nereda u Kataloniji na dan referenduma o nezavisnosti.

Poslije nervozne igre u prvom poluvremenu, u kojem su domaći igrači dobili čak četiri žuta kartona (Paulinjo, Pike, Buskets, Alba), sve probleme je riješio gol Busketsa na dodavanje Mesija u 49.

Rivala je dotukao upravo Argentinac sa dva gola u roku od sedam minuta sredinom drugog perioda, za novi trijumf Blaugrane.

barselona1

Barselona je suvereni lider LaLige sa maksimalnim učinkom iz sedam kola - ima pet bodova više od prvog pratioca Sevilje.

Las Palmas je trećim uzastopnim porazom ostao na diobi 16-18. pozicije sa Đironom i Eibarom sa po šest bodova.

U sljedećem kolu Barselonu očekuje najteži ispit do sada, gostuje Atletiku na "Vandi Metropolitano", dok na Kanarska ostrva stiže Selta.