LE: Arsenalova četvorka, trijumf Zvezde u Njemačkoj

Fudbaleri Arsenala slavili su na gostovanju u Belorusiji protiv tima BATE sa 4:2, dok je skopski Vardar izgubio od Rozenborga rezultatom 3:1, u utakmicama drugog kola grupne faze Lige Evrope. Crvena zvezda je u Grupi H ostvarila pobjedu u Kelnu.

Londonski Arsenal je pobedio BATE sa 4:2 na strani, a već posle prvih 25 minuta je bilo 0:3. Strelac dva gola je bio Teo Volkot u 9. i 22, dok se zatim upisao i Rob Holding u 25. minutu. Crnogorski vezista Mirko Ivanić je u 28. minutu smanjio na 1:3, dok je u 49. minutu za tim menadžera Vengera povisio Olivije Žiru sa penala. Konačnih 2:4 postavio je Mikail Gordečjuk u 67. minutu.

Arsenal vodi na tabeli Grupe H sa 6 bodova, Zvezda ima dva manje, a slijede BATE sa jednim bodom i Keln bez bodova.

Još jedan predstavnik iz regiona Vardar, poražen je u Trondhajmu protiv Rozenborga rezultatom 3:1. Niklas Bendtner je postigao prvi gol za Rozenborg u 25. minutu sa bijele tačke, dok su njegovim putem nastavili Konradsen u 56. i Hedenstad u 68. minutu. Počasni gol za tim iz Skoplja postigao je brazilski napadač Žuan Felipe u 90+1. minutu.

Grupa A: Astana - Slavija 1:1 (1:1).

Grupa G: Lugano - Steaua 1:2 (1:0), Plzenj - Hapoel Ber Ševa 3:1 (1:0).

Grupa H: Keln - Crvena zvezda 0:1 (0:1), BATE - Arsenal 2:4 (1:3).

Grupa I: Konja - Gimaraeš 2:1 (1:0), Salcburg - Marsej 1:0 (0:0).

Grupa J: Atletik Bilbao - Zorja 0:1 (0:1), Estersund - Herta 1:0 (1:0).

Grupa K: Lacio - Varegem 2:0 (1:0), Nica - Vitese 3:0 (2:0).

Grupa L: Rozenborg - Vardar 3:1 (1:0), Zenit - Real Sosijedad 3:1 (2:1).