LŠ: Pobjeda Rome, Džeko nastavio da rešeta

Fudbaleri Rome pobijedili su danas na gostovanju Karabag sa 2:1 u prvoj utakmici drugog kola Grupe C Lige šampiona.

Italijanski tim odlično je počeo utakmicu, već poslije 15 minuta igre imao je vođstvo od dva gola i djelovalo je da će lako doći do trijumfa, ali je azerbedjažnska ekipa veoma brzo smanjila zaostatak i unijela dosta neizvjesnosti u meč.

Vođstvo Romi donio je Konstatinos Manolas u sedmom minutu na asistenciju Lorenca Pelegrina, da bi samo osam minuta kasnije prednost Rimljana duplirao Edin Džeko poslije proigravanja Stefana El Šaravija. Džeku je ovo bio sedmi gol na posljednjih pet utakmica u svim takmičenjima.

U tim trenucima gosti su imali potpunu kontrolu, ali je Karabag u 28. minutu smanjio zaostatak, a strijelac je bio Pedro Enrike.

U nastavku susreta ekipe su igrale u naletima, na obje strane terena bio je prilika, ali su mreže do kraja mirovale, iako je Karabag u 90. minutu umalo došao do izjednačenja.

Dino Ndlovu je poslije jednog dobrog centaršuta nadvisio odbranu Rome, odigrao glavom sa oko 10 metara, ali je lopta završila malo pored gola.

Roma je prva u Grupi C sa četiri boda, dok je Karabag posljednji, četvrti bez bodova.

U drugom meču Grupe C večeras se u Madridu od 20.45 sastaju Atletiko i Čelsi.