Crnogorski veterani osvojili devet medalja

Stara Zagora u Bugarskoj bila je domacin 27. Balkanskog Veteranskog prvenstva u atletici od 22-24. septembra na kojem je nastipilo preko 500 veterana iz zemalja ABAF-a.

Učešće iz Crne Gore je uzelo cetvoro takmicara koji su pokazali izvanrednu borbenost i pokazali da u tom veteranskom vremenu treba da se bore i protiv sebe kao protiv drugog. Takođe, oni su pokazali kako volja moze da pobijedi tijelo i kako svako vrijeme ima ljepotu snage i veličine.

Naši veterani su osvojili pet zlatnih i četiri srebrene medalje. Gojko Banjević M-60,visestruki balkanski rekorder, vicesampion svijeta i dvostruki evropski prvak i ove godine je pokazao da ga u sprinterskim disciplinama na 100m sa 13.14 i 200m -27.56 ne moze niko ugroziti. Zanimljivo je reći da je to vec 15 godina zaredom da Banjevic osvaja titule prvaka u ovim disciplinama.

Banjevic se ove godine oprobao prvi put i u bacanju kugle i osvojio drugo mjesto sa  rezultatom od 11.62 m. Naš drugi najbolji veteran je svakako Dragoljub Koprvica M-45 , inace balkanski veteranski rekorder na 10000m, je ove godine takodje bio neprikosniven i osvojio zlato sa vremenom od 34,35 min. Koprivica je dan ranije takodje istrcao i trku na 5.000m sa dobrim vremenom od 16.25 min .

Veselin Petrusic M-45 je posle nekog odsustva sa ovih sampionata bio jako dobar i u veoma teskoj i zahtjevnoj disciplini  3000 m stipl osvojio dobro drugo mjesto sa vremenom od 13,08min. Petrusic je dan ranije trcao i 10000m i osvojio cetvrto mjesto .

Naš jedini ženski predstavnik je bila Anđelka Milošević W-60  koja je takođe bila jako uspješna i osvojila dvije zlatne i jednu srebrenu medalju i to na 1500m sa 5,53 min prvo mjesto i 5000m 28.45min prvo mjesto. Na 800m Miloševićka je bila druga sa 3,48min.