Arsenal nadjačao VBA, Lakazet dvostruki strijelac

Fudbaleri Arsenala trijumfovali su večeras na domaćem terenu protiv Vest Bromvič Albiona rezultatom 2:0 u posljednjoj utakmici šestog kola engleske Premijer lige.

Ekipa Arsena Vengera do tri boda stigla je golovima ovogodišnjeg pojačanja Aleksandra Lakazeta.

Tobdžije su od samog starta imale inicijativu a prvi gol u mreži Albiona pao je u 20. minutu kada je Aleksis Sančez dobro izveo slobodan udarac ali je golman VBA Ben Foster vrhovima prstiju loptu proslijedio do prečke. Lakazet je dobro ispratio situaciju te glavom postigao pogodak.

Nakon primljenog gola VBA je pokušao da iskoristi jalovu odbranu Arsenala te je iz nekoliko situacija mogao da dođe do izjednačenja, ali su Peter Čeh kao i defanzivac Naćo Monreal uspjeli da sačuvaju vođstvo.

Arsenal je utakmicu riješiu u drugom poluvremenu, kada je Lakazet u 67. minutu sa bijele tačke po drugi put na meču savladao Fostera. Londonski tim posle šest utakmica ima 10 bodova i zauzima sedmo mjesto, dok je VBA 12. sa osam.