Džeko i El Šaravi razbili Udineze

Fudbaleri Rome ubjedljivo su savladali Udineze 3:1, u premijernom meču šestog kola Serije A.

"Vučica" je do treće pobjede u nizu stigla pogocima u prvom poluvremenu, "na krilima" Edina Džeka i Stefana el Šaravija.

Džeko je donio vođstvo Rimaljanima u 12. minutu, a potom asistirao El Šaraviju za 2:0 u 30. U posljednjem minutu prvog dijela igre El Šaravi je pogodio još jednom.

Minut prije kraja utakmice Dijego Peroti je imao šansu da donese domaćinu još ubjedljiviju pobjedu, ali je pogodio stativu iz penala. Već u sljedećem Jens Larsen je ublažio poraz "Zebri".

Roma iz pet utakmica ima 12 bodova, tri manje od perfektnih lidera Napolija, koji gostuje kod SPAL, odnosno šampiona Juventusa, koji igra gradski derbi sa Torinom. Obje utakmice se takođe igraju u subotu.

Udineze je poražen treći put u nizu, četvrti u sezoni, pa je ostao na samo tri boda pri dnu tabele. U sljedećem kolu Roma gostuje Milanu, dok Udineze čeka Sampdoriju.