Košarkaši bez problema protiv Rumuna, sa Letoncima u osmini finala!

Košarkaška reprezentacija Crne Gore pobijedila je Rumuniju rezultatom 86:69 u posljednjem meču grupe C Eurobasketa. Najbolji crnogorski košarkaši igraće u osmini finala u nedjelju u Istanbulu sa fantastičnim Letoncima koji su u derbiju dana savladali selekciju Turske rezultatom 89:79.

Najefikasniji u našem timu bio je Đurišić sa 14 poena, Dubljević Radončić dodali su po 13, a Vučević 11. Kod Rumuna najbolji je bio Kuti sa 18 poena, Mandake je dodao 14 poena uz 10 skokova i čak 12 asistencija, dok je Baću dao 10 poena.

Četa Bogdana Tanjevića trijumfovala je lako u meču bez rezultatskog značaja. Naši košarkaši su od početka susreta lako izlazili na kraj sa bezopasnim Rumunima, tako da se ni u jednom momentu nije postavljalo pitanje o pobjedniku. Trijumfom protiv košarkaša Ruminije crnogorska reprezentacija završila je takmičenje u grupi C Eurobasketa na trećem mjestu sa skorom od tri pobjede (Mađarska, Češka i Rumunija) i dva poraza (Španija i Hrvatska).

untitled-1

Tekstualni prenos meča:

0709vucevic

ČETVRTA ČETVRTINA

Posljednju dionicu naši košarkaši dobili su rezultatom 20:16 i lako završili grupnu fazu takmičenja.

10` Đurišić 14 sekundi prije kraja postavlja konačni rezultat 86:69.

10` Barović pogađa uz dodatno slobodno bacanje, ali ga promašuje.

9` Novi poeni Kutija, 82:69.

9` Nova trojka. Ova puta poentira Radončić, 82:67.

8` Trojka Mihailovića, 79:65.

8` Druga trojka Đurišića, 76:63.

7` Kuti zakucava za -10, 73:63.

7` Barović zakucava nakon sjajne asistencije Ivanovića, 73:59.

6` Mandake za dva, smanjuju rumunski košarkašu na 71:59, selektor Tanjević traži tajm-aut.

6` Baću pogađa nakon asistencije Mandakea, 71:57.

5` Nikvara pogađa tip-in, 69:55.

4` Trojka Đurišića, njegov sedmi poen, vodimo 69:53.

3` I dalje bez poena na obje strane u posljednjoj četvrtini.

0709kosarkasi3

TREĆA ČETVRTINA

Rumuni su dobro parirali crnogorskim košarkašima u pretposljednjoj dionici (24:23), spustili se u jednom trenutku i na -10, ali su naši košarkaši ipak zadržali dvocifrenu prednost.

10` Baću pogađa u posljednjim sekundama treće dionice i smanjuje rezultat na 66:53.

8` Dubljević pogađa sa poludistance nakon lijepe akcije, 66:49.

7` Trinaesti poen Vučevića, vodimo 63:47.

6` Treća trojka Vranješa, 59:45.

4` Vučević pogađa na niskom postu, 52:40.

4` Zakucavanje Kutija, Rumuni smanjuju na -10.

3` Nova trojka Kutija, 50:38.

3` Druga trojka Vranješa, vodimo 50:35, Rumuni traže tajm-aut.

1` Pavlićević je fauliran prilikom šuta za tri, a onda je pogodio tri bacanja.

1` Mandake pogađa trojku, Rumuni smanjuju na -9 – 42:33.

vranjes

DRUGA ČETVRTINA

Crna Gora na poluvrijeme odlazi s vođstvom od 12 poena – 42:30 (18:11 druga četvrtina). Crnogorski košarkaši gađali su za dva poena 56 odsto, za tri 33 odsto. Najefikasniji u našem timu su Dubljević sa devet i Vučević sa sedam poena. Kod Rumuna Kuti najefikasniji sa devet poena. Sudeći po dosadašnjem toku utakmice, naši reprezentativci bi bez većih problema trebalo da privedu meč kraju.

8` Vučević za dva, 42:30.

8` Zakucavanje Kutija, 40:28.

6` Vranješu je pukla arkada, mijenja ga Šehović.

5` Vučević postiže dva poena iz rekata, 36:24 za naše košarkaše.

5` Kuti pogađa trojku, 34:24.

4` Nikoara sa zvukom sirene postiže prve poene za Rumune u drugoj četvrtini, 30:21.

4` Prva trojka Vranješa, 30:19. Rumuni traže tajm-aut.

2` Trojka Nikole Ivanovića, Crna Gora vodi 27:19.

0709djurisic

PRVA ČETVRTINA

Crna Gora je bez većih problema dobila prvu dionicu rezultatom 24:19. Najbolji u našem timu je Pavlićević sa šest poena.

10` Ivanović siguran sa linije slobodnih bacanja, 24:19.

9` Terek vraća trojku, 22:19.

8` Bojan Dubljević pogađa trojku odmah nakon ulasku u igru, 22:16.

8` Terek ubacuje trojku, Rumuni smanjuju na 17:16.

7` Prva trojka Vučevića, naša traća na meču, vodimo 17:13.

7` Prvi poeni Vučevića, vodimo 14:13.

6` Pavlićević pogađa novu trojku.

6` Kuti pogađa za 11:9.

5` Nikolesku pogađa za 9:9.

5` Radončić nakon faula ponovo pogađa jedno od dva bacanja.

4` Baću pogađa prvu trojku za selekciju Rumunije, Tanjević traži prvi tajm-aut

3` Mandake pogađa za Rumune i smanjuje na 8:4.

3` Trojka Pavlićevića, raste vođstvo Crne Gore

2` Radončić pogađa za dva.

1` Pavlićević pogađa iz rekata, Crna Gora vodi 3-2.

1` Radončić je fauliran, pogađa jedno slobodno bacanje.

1` Baću postiže prve poene na utakmici.

Naši košarkaši plasirali su se u osminu finala i sada čekaju protivnika u narednoj rundi, a to će biti ili selekcija Srbije ili Letonije.