Eurobasket: Italijani kroz dramu do osmine finala sa Finskom

Reprezentacija Italije pobijedila je u Tel Avivu selekciju Gruzije – 71:69 (27:10, 11:20, 20:17, 13:22) u posljednjem kolu Grupe B Evropskog prvenstva.

Italija je dramatičnim trijumfom ovjerila treće mjesto, pa će u osmini finala igrati protiv Finske.

Reprezentativci Gruzije, na drugoj strani, moraće da sačekaju kraj meča Izraela i Ukrajine da bi saznali da li nastavljaju takmičenje ili ne. Gruzijci će se u narednu rundu šampionata Evrope plasirati jedino ako u meču slavi Izrael.

Najefikasniji u redovima Italije na meču bio je Marko Belineli sa 15 poena, poen manje postigao je Luiđi Datome, dok je Pjetro Aradori ubacio 12 poena.

U selekciji Gruzije najbolji je bio Majkl Dikson sa 29 poena.

Izabranici Etora Mesine su vodili tokom cijelog meča, imali su i 19 poena prednosti, ali je Gruzija uspjela da u drugoj četvrtini, kao i finišu utakmice, tu prednost sustigne i povede na ulasku u posljednji minut.

Italijani su, ipak, slavili na kraju, iako je Gruzija imala posljednji napad i šansu za pobjedu.