''Podjećamo da će se kroz projekat, kao što je već najavljeno, raditi prije svega na turističkoj valorizaciji arheološkog nalazišta Duklja. Ovo će podrazumijevati uređenje staza i mobilijara na lokaciji, postavljanje zaštitne ograde, česme, info table i ulaznog punkta na lokaciji. Takođe, radiće se na pripremi i distribuciji promotivnog materijala. U ove aktivnosti biće uključena stručna lica zaposlena u Muzejima i galerijama Podgorica'', saopšteno je iz Glavnog grada.
Osim Duklje, projekat će podrazumijevati i turističku valorizaciju vodenih staza u Podgorici kroz organizovanje regionalnog takmičenja u kajaku, kao i nabavku opreme za turistički proizvod rekreativnog kajakarenja za domaće i strane turiste.
U saradnji sa fakultetima akreditovanim za izdavanje licenci turističkih vodiča, Turistička organizacija Podgorice će organizovati obuku i zaposlenje turističkih vodiča specijalizovanih za vođenje Glavnim gradom. Predviđeno je da se u okviru obuči do 20 vodiča.
''Projekat podrazumijeva i Izradu Strategije turističkog razvoja Podgorice kao Glavnog grada. Proces izrade takođe vodi Turistička organizacija Podgorice, uz podršku stranih i lokalnih konsultanata, koja će podrazumijevati i nekoliko javnih debata za stručnu i opštu javnost. Strategiju usvaja Glavni grad. Ovo je jedna od najbitnijih aktivnosti u projektu u pogledu značaja budućeg turističkog razvoja Crne Gore'', navodi se u saopštenju.
Kako se dodaje, kroz projekat će biti izvršena i nabavka i instalacija solarnih info panela na dvije lokacije u Podgorici, trenutno se razmatra da to bude centar grada i Capital Plaza, sa turističkim sadržajem na više jezika.
''Podsjećamo da je, prema podacima Turističke organizacija Podgorice, u prvih pola godine u gradu boravilo ukupno 63.062 turista, što predstavlja povećanje od 37,50% u odnosu na isti period 2016. godine, dok je ostvareni broj noćenja 120.629, što predstavlja povećanje od 38,98% u odnosu na isti period 2016. godine'', zaključuje se u saopštenju.