Englezi slave Rašforda, Njemačka brojala do šest

Večeras je odigrano sedam utakmica kvalifikacija za SP 2018. u Rusiji.

Njemačka je deklasirala Norvešku rezultatom 6:0, a Engleska je poslije preokreta savladala Slovačku - 2:1.

Poljska je kao domaćin bila bolja od Kazahstana (3:0) i pobjegla je Crnoj Gori i Danskoj na +3. Strijelci za Poljsku bili su Milik u 11, Glik u 74. i Levandovski u 85. minutu iz penala.

Selekcija Engleske na Vembliju nastavila je seriju pobjeda, ali tek nakon preokreta nad Slovacima, a heroj je bio Markus Rašford.

Slovaci su poveli golom Lobotke već u trećem minutu, ali je onda na scenu stupio Rašford koji je u 37. minutu asistirao Dajeru za 1:1, a potom je u 59. postavio konačnih 2:1.

U istoj grupi, Slovenija je deklasirala Litvaniju sa 4:0, Škotska je savladala Maltu (2:0) i tako se približili Slovačkoj na samo bod zaostatka pa se ovdje očekuje velika borba za drugo mjesto, pošto će prvo pripasti Englezima.

Njemačka je zabilježila novu ubedljivu pobjedu, ovaj put su snagu "pancera" osjetili Norvežani, koji su primili šest komada. Ozil je načeo mrežu gostiju u 10. minutu, potom je asistirao za Drakslera, a već u 21. je Verner iskoristio pas Milera za 3:0.

Verner je drugim pogotkom u 40. minutu povisio na 4:0, da bi u nastavku Gorecka i Mario Gomez potvrdili ogromnih 6:0.

U istoj grupi Sjeverna Irska je savladala Češku sa 2:0.